Попередня причина загоряння на Макухівському сміттєзвалищі - необережне поводження із вогнем

Про це розповіла речниця рятувальників області Світлана Рибалко. Загоряння почалося вчора. Виклик отримали після 17-ї години, каже Світлана Рибалко. За її словами, станом на 20-ту годину пожежу локалізували. Сьогодні із шостої ранку пожежники продовжили роботи із локалізації загоряння на  сміттєзвалищі. Пожежу на сміттєзвалищі ліквідували о 18:05

Це село Макухівка Полтавського району. Воно знаходиться в межах кілометру від сміттєзвалища, каже місцевий житель Олександр Галюк. Чоловік говорить: загоряння на сміттєзвалищі почалося вчора вдень.

Олександр Галюк, житель села Макухівка (Полтавський район) 

- Приблизно о пів на другу, у два, дуже високий стовбур диму (чорний був ) – горіло сміттєзвалище. Балончики гупали. Оці балончики із-під дезодорантів вибухали. 

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Після 17-ї години до нас телефонували й говорили, що дуже велике задимлення над сміттєзвалищем. Підіймається чорний дим. Фактично його видно було і з Подолу, і з Левади – з мікрорайонів міста Полтава. Наразі працює там 33 чоловіки особового складу ДСНС. Та 9 одиниць техніки залучено від нашої служби. 

Речниця рятувальників області Світлана Рибалко розповідає: загальна площа загоряння -  близько одного гектару. Станом на дванадцяту годину  - півгектара загасили, каже Світлана Рибалко.  

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Пожежу було локалізовано, тобто збито полум’я повністю о 22-й годині вчорашнього дня. Про причину пожежі сьогодні точно сказати не можу – це й само загорання у глибині цього сміттєзвалища: на глибині від одного метру до двох. 

Антон Юрченко, еколог

- Під час горіння сміття у навколишнєсередовище виділяється небезпечні речовини як оксиди, діоксини, азоту, сірки й вуглецю, бензоперен й вуглеводні. Ці небезпечні речовини можуть викликати захворювання дихальних шляхів, серцево-судинні захворювання у жителів що проживають у найближчих селах  - це Терешки, Лісок, Макухівка. 

Речниця рятувальників області Світлана Рибалко каже: попередня причина загоряння - необережне поводження з вогнем невідомої особи. Світлана Рибалко розповіла: з початку цього року це десята пожежа на Макухівському сміттєзвалищі. 

Стрічка новин