«Агрофірма «ім. Довженка» утримує майже 12 тис. голів великої рогатої худоби

В структурі агропромхолдингу «Астарта-Київ» це -найпотужніший  осередок молочного тваринництва. Щодня для годівлі тварин тут потрібно близько 350 тис. тонн кормів. На підприємстві зараз звершується збирання кукурудзи на силос, щоб забезпечити повноцінну кормову базу для годівлітварин.

Літо для аграріїв - найвідповідальніша та найважча пора. Саме зараз вони мають заготовити якісні корми для худоби. На полі робота триває зрання і до пізнього вечора.

Петро Жамура, агроном з кормовиробництва «Агрофірми «ім. Довженка»

- Ви знаходитесь на полі виробничого підрозділу «Шишацька» «Агрофірми ім. Довженка», де проходить збирання кукурудзи на силос. На даний момент збирання кукурудзи на силос в агрофірмі імені Довженка знаходиться на завершальному етапі. 

Щодня на «Агрофірмі «ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» заготовляють від 3 до 4 тонн силосу. Впоратись з таким обсягом робіт людям допомагає сучасна техніка товариства: п’ять комбайнів «Jaguar» та 27 великовагових автомобілів.

Одна з переваг такої техніки, за словами комбайнера Валерія Ігнатьєва, -  її висока продуктивність. Механізатор задоволений умовами праці та заробітною платою.

Після скошування кукурудзи, подрібнену силосну масу перевозять вантажівками з поля до кормового центру.  Третій рік поспіль він обслуговує ферми «Агрофірми «ім. Довженка» і є найбільшим в Україні. 

Саме тут заготовляють корми: сіно, сінаж, солому, силос, жом та щодня готують з цих інгредієнтів повноцінні кормові суміші для годівлі поголів’я агрофірми, згідно з розробленими раціонами. 

Коли зелена маса затрамбована та законсервована у траншеях, потрібно, щоб минув мінімум місяць: тоді силос буде повністю готовий до споживання худобою.   

Роман Матіїв, начальник кормового центру «Агрофірми «ім. Довженка»

- Ми знаходимось в операторній, звідки оператор контролює повністю всі завантажування й вигрузки на автомашини кормосуміш. Тобто в нього є комп'ютерна програма, є монітори на яких він бачить, що, де, і скільки потрібно засипати у кормозмішувач.

Коли зелена маса затрамбована та законсервована у траншеях, потрібно, щоб минув мінімум місяць: тоді силос буде повністю готовий до споживання худобою. Поголів'я агрофірми - майже 12 тисяч голів. Щодня для годівлі тварин потрібно близько 350 тонн корму. 

Вікторія Куліченко, керуюча комплексом із вирощування нетелей ВП «Шишацька»

- На даний момент на нашому комплексі утримується 3 900 теличок. До 5-ти денного віку телички з 12 молочнотоварних ферм нашого господарства з'їжджаються до нас, ми їх вирощуємо, паруємо і тільними нетлями відправляємо назад по фермах. 

У планах аграріїв у цьому році заготовити ще 12 тисяч тонн сирого жому, який постачатиме цукровий завод «Астарти».

Стрічка новин