У лікарні залишаються восьмеро звільнених українців, Клих потребує спецдопомоги

У лікарні залишаються восьмеро звільнених українців, Клих потребує спецдопомоги

Усі колишні політв'язні вже мають попередні діагнози.

На лікуванні у "Феофанії" залишаються восьмеро звільнених з російського полону українців, вкрай важких серед них немає, розповів на брифінгу у понеділок, 9 вересня, головний лікар Ігор Семенів.

"Зараз у нас знаходиться восьмеро людей, які поступили в суботу, і вісім родичів. Всі вони також оформлені на стаціонарне лікування і ми також їм проводимо певне обстеження… За вихідні дні ми зробили певні обстеження у нас є певні попередні діагнози, для кожного, хто у нас перебуває. Сьогодні буде більш деталізований, більш конкретний діагностичний пошук", - розповів Семенів.

За його словами, після цього може постати питання про переведення колишніх політв'язнів до інших медичних закладів "за напрямком", де їм надаватиметься допомога. Згідно з вимогами українського законодавства, лікар відмовився розголошувати діагнози українців, але наголосив на тому, що "дуже важливим далі етапом лікування є психологічне лікування". З ушпиталеними працюють психіатри і психотерапевти.

"Вкрай важких немає. Є дехто в доброму чи задовільному стані, дехто в не зовсім задовільному стані, який потребуватиме більш інтенсивного лікування. Кожен абсолютно в різному стані: хтось важчий, хтось легший. Єдине, що можу сказати, вкрай важких немає", - додав Ігор Семенів.

Після обміну 24 українських моряків разом з рідними привезли до військового шпиталю у Києві, а 11 колишніх українських політв'язнів – до лікарні "Феофанія", нагадує "Українська правда". За словами лікарів, Станіслава Клиха перевели до спецвідділення військового шпиталю, бо він потребує спеціалізованої медичної допомоги. Вибиваючи зізнання у "злочині", якого українець не вчиняв, співробітники ФСБ РФ катували його, чим суттєво погіршили психічний стан Клиха.

Лікар також розповів, що Олега Сенцова у лікарні немає, але він підтримує мобільний зв'язок із завідуючою відділу. Водночас Сенцов попросив допомоги для матері. У лікарні на неї чекають і готові ушпиталити для надання меддопомоги. Роман Сущенко обстежуватиметься амбулаторно.

Таким чином, нині у "Феофанії"" перебувають: Олександр Кольченко,  Володимир Балух, Микола Карпюк, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизонович.

Стрічка новин