У кожній номінації обрали кращих

Дев’ятого вересня 1769 року в Полтаві народився майбутній письменник, поет, драматург, громадський діяч, основоположник нової української мови та літератури Іван Котляревський. І у  Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя нагородженням переможців премії обласної ради імені Котляревського офіційно  розпочався цикл урочистостей з нагоди 250 - ліття від дня народження нашого славетного земляка.

Одним з чотирьох лауреатів премії Полтавської облради у номінації «Музично-пісенна творчість» став директор обласної філармонії Олег Тищик. Він говорить, нагорода за пропаганду кращих зразків українського класичного і сучасного мистецтва це заслуга всього філармонійного колективу, який зокрема цього року отримав чергове  міжнародне визнання. Полтавці гідно представили наш край на четвертому міжнародному фестивалю танцю та української культури у Львові. 

Олег Тищик, директор обласної філармонії 

- Ми до цього підготували спеціальну програму. Пісенно – танцювальний ансамбль створив програму «Сорочинський ярмарок», яка представляла наш край, а що стосується інших колективів- працюємо, вдосконалюємося, готуємо програми. Хочу анонсувати що камерний оркестр готує кілька програм. Будуть цікаві зустрічі, цікаві заїжджі артисти, диригенти. «Тріо вишиванка» їдемо до Запоріжжя на фестиваль.

Колектив полтавської філармонії має чимало планів, але хотілося, щоб вони втілювалися вдома, у власному відреставрованому приміщенні  говорить Олег Тищик.

Олег Тищик, директор обласної філармонії 

- Хочеться артистам додому попасти, адже зараз ми всі працюємо на виїзних, орендованих майданчиках, а хочеться творити вже в своїх стінах.

Цього дня нагороди також отримали переможці в номінаціях «Поетичний твір», «Театральна діяльність» та «Медіа-проект». Зокрема за цикл публікацій рубрики «Будеш, батьку, панувати!..» нагородили журналістів газети «Зоря Полтавщини».

Олександр Макаренко, директор ПП «Зоря Полтавщини» 

- Наш проект охоплює не лише біографічні матеріали про класика і зачинателя української літератури Івана Котляревського. А й наукові розвідки, у рубриці кілька разів виступав ректор національного педуніверситету Микола Степаненко, розлогі спогади про створення хати – музею Котляревського Алли Ротач – основоположниці цього музею, і власне Полтава часів Котляревського, Полтава нинішня.

Претендентів на перемогу у цій престижній премії було чимало, і в кожній номінації була здорова, творча конкуренція розповідає член журі Микола Степаненко. Тож з поміж достойників обирали найкращих.

Микола Степаненко, член журі, ректор ПНПУ

- Важливо те, що закорінена ця проблематика їхня на краєзнавчій основі. Ми віддаємо данину Івану Котляревському, але водночас дбаємо про те, щоб його духовна спадщина розвивалася в нашому краї і справа його продовжувалася.

Цього дня чимало наших творчих земляків отримали почесні грамоти ОДА та облради, а святковий настрій створювали майбутні полтавські педагоги. Зі сцени різними барвами лунало художнє, мистецьке, пісенне слово Івана Котляревського.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію