Який він справжній Котляревський?

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбувалася прем’єра моновистави «Котляревський у персоналіях». Її присвятили 250-річчю І. Котляревського. Детальніше знає Юлія Хаврель. 

Починається вистава з опису атмосфери Полтави, в якій 250 років тому народився Іван Котляревський. Її єдина актриса Олена Субтеля розповідає глядачу, що тоді полтавці не соромилися розмовляти «малоросійською», проте були високоосвічені.

Олена Субтеля, актриса 

- Я б навіть не сказала б, що це вистава, це більш мультимедійний проект присвячений ювілею нашого видатного українського писменника. Я сьогодні виконую роль сучасниці Котляревського, тобто людини, яка жила і була свідком всих цих подій, які траплялися у житті Івана Петровича. Я навіть відвідала музей-садибу Котляревського, сходила туди, вчора, щоб цією атмосферою перейнятися. Доторкнулася до сволока, якому більше 300 років. 

За допомогою ж картин на сцені «оживали» образи Михайла Щепкіна, Ізмаїла Срезневського, Гоголя-батька та Гоголя-сина, Тараса Шевченка. На їх долі та творчість вплинув Іван Котляревський, саме тому у виставі через цих видатних осіб представлений засновник нової української літератури.

Юлія Шевченко, режисер-постановник, автор сценарію вистави

- Як правило ми знаємо, що Котляревський автор Енеїди, Москаля-чарівника та Наталки Полтавки. Хотілося підняти завісу щодо особистого життя письменника громадськість. 

Прем'єра вистави відбудеться 8 вересня об 11 годині. 

Стрічка новин