Як повернути кошти за навчання?

Розпочався новий навчальний рік, і багатьом батькам у зв’язку з браком бюджетних місць доведеться навчати своїх дітей за власні кошти. Не всі знають, але державою передбачено відповідну компенсацію у вигляді податкової знижки. Хто і як її може отримати, дізнавалась Юлія Хаврель. 

Борис Шибалов навчається на другому курсі в університеті. На навчання хлопець витрачає щорічно приблизно 11 тисяч гривень. 

Борис Шибалов, студент 

- Плата за навчання достатньо сильно відображається на моєму фінансовому становищі. Мені довелось йти на роботу і якось заробляти не тільки на навчання, а й при цьому, щоб було на що жити. 

Зекономити на навчанні можливо. Для цього студенти або батькам, які сплачуть за навчання потрібно оформити податкову знижку. 

Податкова знижка - це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв'язку з оплатою нею послуг навчання. 

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полтавській області

- На сьогодні, батьки можуть скорстатися чи самі діти, якщо вони укладають відповідні угоди можуть скорстатися податковою знижкою, якщо діти навчаються у дошкільних, шкільних чи вищих учбових закладах. Тобто, можна говорити і про дитячі садки, а можна говорити про музичні чи спортивні школи. Можна також говорити про гуртки, якщо цей гурток отримав акредитицію Міністерства освіти. Що для цього потрібно? Для цього потрібно зібрати пакет документів. Це копія паспорта, індентифікаційного коді, договору про навчання, копіїї чеків чи квитанцій про сплату за навчання, потрібно подати податкову декларацію. Якщо за навчання сплачує батько або мати, чоловік чи дружина, то відповідно підтвердити ступінь споріднення, написати відповідну заяву з реквізитами для отримання коштів і весь цей пакет подати до податкової інспекції. Протягом 60 днів будуть відшкодовані кошти. 

Варто зазначити, що оформленням податкової знижки краще займатися тому, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату. Це логічно, оскільки розмір пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, проте не може перевищувати 18%. Також повернути кошти вдасться за здобуття освіти у вітчизняних закладах. Якщо ж ваша дитина здабує освіту за кордоном, доведеться розраховувати на власні сили. Це також стосується і тих студентів, які вступили до військової кафедри. 

Борис Шибалов, студент 

- Отримати податкову знижку мені було би зручно, і мені було б, простіше відвідувати пари. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію