Можна виявити небезпечні хвороби

Цим пояснюють необхідність робити флюорографічні обстеження медики. Мовляв: у деяких випадках – це єдиний спосіб діагностики. Сьогодні у місті працював так званий «пересувний флюорграф». Разом із полтавцями пройшли обстеження і наші кореспонденти. 

Марина Покшіна, кореспондентка

- Так всередині виглядає пересувний флюорграф. Тут медики за одну годину можуть прийняти до 25 пацієнтів. Результат відомий через тридцять секунд, а сама процедура займає не більше 4 хвилин. 

Юрій Сидоренко обстеження проходить кожні пів року. Утім, можливості зробити флюорографію чоловік не пропустив. Сьогодні полтавців обслуговували волонтери благодійної організації «Світло надії». Спецавто надав Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер. Містяни один за одиним заходили, аби дізнатися, в якому стані їхні внутрішні органи. Лікарка Наталія Гордієвська протирає спиртом апарат і до нього стає Юрій Сидоренко. 

Юрій Сидоренко, полтавець

- На роботі проходжу флюорографію, ну, щоб хоча б знати про своє здоров'я, в якому стані легені, серце. Для себе проходжу, не для «галочки».

30 секунд і результат в чоловіка на руках. Обов’язково, пояснює лікар-рентгенолог Наталія Гордієвська, проходять флюорографічне обстеження люди, які за службовими обов’язкоми часто контактують з людьми. А саме: вчителі, медики та продавці в магазинах і на ринках.  Якщо ви не входите в цю категорію, то рішення залишається за вами. Утім, якщо вам знадобиться допомога терапевта, а флюорографія була зробленадавно, то лікар відправить вас на обстеження. Це обстеження робиться для виявлення смертельно небезпечних захворювань. Таких, як туберкульоз і рак легенів.  Вони, за словами медиків, часто протікають безсимптомно. 

Наталія Гордієвська, лікар-рентгенолог

- Раз на рік потрібно проходити для того, щоб виявляти такі небезпечні хвороби, як туберкульоз, онкологію, також ми бачимо захворювання хребта, серця та інші. Від 15 років все доросле населення один раз на рік потрібно проходити. Вагітним жінкам не можна проходити рентгенівське обстеження. 

Юрій Сидоренко та інші полтавці переконані: робити таке обстеження потрібно щонайменше раз на рік. 

Юрій Сидоренко, полтавець

- Обов'язково буду проходити постійно флюорографію і буду турбуватися про своє здоров'я.

З наступного тижня такі обстеження зможуть пройти мешканці Карлівського та Машівського районів. Плівка та сама послуга безкоштовні. 

Стрічка новин