Які зміни очікують молодшу школу

Які зміни  очікують молодшу школу

Екс-очільниця Міністерства освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, як змінилися стандарти оцінювання для випускників другого класу. 

Пише 24 Канал

У першокласників, які навчались за новою програмою, значно більше мотивації та захоплення навчальним процесом. Це означає, що нова школа в Україні запрацювала та залишиться надалі.

Що зміниться для учнів другого класу

До старих стандартів, таких як вміння рахувати чи множити, нова школа додала:

  • навички спілкування;
  • вміння працювати у команді;
  • вміння вирішувати конфлікти; 
  • вміння доводити справу до кінця.

Для таких результатів потрібні інші методики навчання, тому деякі вчителі вже пройшли підвищення кваліфікації. Їм буде надана підтримка у вигляді супервізора, який буде наглядати за їх роботою.

На які зміни варто очікувати третім та четвертим класам

В Україні є 100 експериментальних шкіл і зараз вони пілотують нові стандарти у третьому класі. Дітям та вчителям цієї школи значно складніше, тому що вони не мають підручників і їм щотижня надсилаються нові матеріали. Проте вчителі пілотних шкіл кажуть, що діти цих класів досягають кращих результатів, ніж їх ровесники, які навчаються за старим зразком.

Перший – другий клас – це є перший цикл початкової школи. В другому класі, переважно, немає домашніх завдань. Якщо є, то дослідницькі чи проєктні. Ми рекомендуємо давати домашні завдання з 3 чи 4 класу. Головне, щоб вони були дозовані,
– зауважила Лілія Гриневич.

Також вона розповіла, що якщо дітям дають забагато читати, то втрачається інтерес, внаслідок чого школярі мають гірші результати. 

Стрічка новин