Полтавська вода – одна з найкращих у світі

Це стверджують працівники «Водоканалу» дітям під час екскурсіїї. Провели її для учнів школи «Паросток». Школярі побачили увесь процес видобування, збереження та подачі води у місто. Була там і Марина Покшіна.

Спершу дітей ведуть у машинний зал насосної станції другого підйому. Учням показують агрегати. Пояснюють, як вони працюють. Розповідають, як вода проходить непростий шлях та потрапляє до будинків полтавців. Майстер водозабору Оександра Мистюк пояснює: на ній обладнання не зупиняється ні на хвилину.

- Якщо раптом погас екран, машиніст підходить до тієї лінійки. І та лінійка показує, скільки у метрах води у наших резервуарах. Кожну годину вона записує цей показник, кожну годину вона передає диспетчеру. Без команди диспетчера, вона не буде ні зупиняти насос, ні пускати насос, тільки по команді диспетчера.

Йдемо далі у диспетчерську.Тут у кабінеті спеціаліст стежить, скільки в резервуарах чистої води, як вона звідти потрапляє в кожний район і скільки її використовується. Андрій Заболотніков – учень одинадцятого класу. Зізнається: давно задумується, які структури для життя населення найважливіші. Сьогодні ж про «Водоканал» дізнався багато. Тепер хлопець переконаний: підприємство одне з найнеобхідніших.

Андрій Заболотніков, прийшов на екскурсію

- Виявляється, що це наскільки розвинена структура, наскільки велика, потужна і надзвичайно важлива організація, від якої дійсно залежить і добробут, і життя в нашому місті.

Диспетчерська, ділиться Анастасія Артюх, її вразила найбільше. Розповідає: завдяки екскурсії зрозуміла, на скільки важливе це підприємство для міста та всієї області. 

Анастасія Артюх, прийшла на екскурсію

- Тому що бачиш, на скільки важлива ця робота, бачиш, на скільки вона багатоструктурна. Можна побачити, що ті люди, які працюють на «Водоканалі», вони мають працювати 24 години на добу. Це набагато складніше, нід деякі інші професії. Мені дуже сподобалося, як можна змінювати напір води, для чого він змінюється.

Олександра Мистюк розповідає: діти різного віку часто приходять на екскурсію до них. Проте, зацікалює майже всіх саме робота насосів.

Олександра Мистюк, майстер водозабору

- Потужність насосів, розмір насосів. А що буде, якщо вимкнути електроенергію, а чи можна заглянути у ваш резервуар чистої води. І на скільки вони різноманітні, питання в них дуже цікаві.

Діти зізнаються: екскурсія виявилася цікавішою, ніж вони очікували. А працівники «Полтававодоканалу» вважають: таким чином виховують відповідальних споживачів, а можливо і майбутніх працівників. 

Стрічка новин