Полтава стане «смарт» містом

У Полтавській міській раді пройшло перше засідання робочої групи, яка займатиметься розробкою концепції «Poltava smart city».  Ідея smart city полягає в тому, щоб завдяки збору та обробці великої кількості даних в режимі реального часу, інфраструктура та ресурси міста використовувались максимально ефективно. Деталі - у сюжеті. 

У Полтавській міській раді цього дня зібрались представники місцевої влади, бізнесу, громадських організацій та ініціативні полтавці. У межах першого засідання вони обговорили функціонування робочої групи, вирішили організаційні питання, окреслили майбутній план дій та внесли свої пропозиції щодо майбутньої екосистеми«Smart city».

Юрій Ромашко, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації»

- Це інформаційна система, яка має на меті об'єднати бізнес, владу і громаду. Як раз сьогодні на засіданні присутні ці цільові групи. Все для того, аби побудувати систему управління містом з використанням інноваційних інструментів, щоб управляти даними з використанням новітніх систем, щоб працювали ІТ-сервіси, щоб можна було отримати адміністративні послуги онлайн, щоб можна було онлайн залишити повідомлення про певну проблему, наприклад, тече дах або якась інша ситуація. 

На практиці, це веб-портал і додаток для мобільних пристроїв. Кожен житель має свій персональний кабінет, через який можна взаємодіяти з міськими службами. Наприклад, онлайн записатися на прийом до лікаря, отримати послугу, відслідкувати через який час на зупинку приїде міський транспорт, залишити повідомлення на «карті проблем міста» та відслідкувати його вирішення, заплатити комунальні тощо.

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови

- Ми сподіваємось, що нам вдасться реалізувати таку амбітну ідею і депутати нас підтримують. Я переконаний, що ми її реалізуємо. 

Саму концепцію екосистеми «Smart city» робоча група має сформувати до 31 жовтня.

Стрічка новин