Вищий антикорупційний суд сьогодні запрацює в Україні

Вищий антикорупційний суд сьогодні запрацює в Україні

Відсьогодні в Україні починає роботу Вищий антикорупційний суд, який здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів.

Пише Укрінформ

Як повідомлялося, на початку літа 2018 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт про створення Вищого антикорупційного суду.

2 серпня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад Апеляційної палати цього ж суду.

Участь у конкурсі взяли 342 кандидати. До етапу кваліфоцінювання було допущено 270 конкурсантів. Успішно склали іспит 113 кандидатів. Черговим етапом стали співбесіди зі членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Громадською радою міжнародних експертів. 49 кандидатів через спеціальне спільне засідання ВККСУ та ГРМЕ мали підтвердити свою доброчесність та професійність, семеро з них змогли пройти далі. Конкурс до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати цього ж суду тривав 7 місяців.

Таким чином, до Вищого антикорупційного суду було рекомендовано 19 суддів (48%), 4 науковці (10%), 12 адвокатів (31%), 4 кандидати із сукупним стажем (10%). З них до Апеляційної палати цього суду увійшли 12 осіб, половина з яких – судді, половина – адвокати та науковці.

Головою Вищою антикорупційного суду обрано Олену Танасевич.

Стрічка новин