Суд ухвалив психологічну експертизу потерпілим у справі Артема Левченка

Сьогодні на розгляді справи щодо зіткнення автомобіля полтавки Наталії Саєнко та неповнолітнього велосипедиста Артема Левченка призначили судово-психологічну експертизу потерпілим для визначення суми моральної шкоди. Також суд залучив до справи висновки авто технічної експертизи, мета якої – встановити обставини аварії. Нагадаємо, 6-го листопада минулого року неповнолітній велосипедист Артем Левченко на пішохідному переході зіткнувся із автівкою Наталії Саєнко. Через два місяці після аварії хлопець помер в обласній лікарні. Подробиці сьогоднішнього засідання – далі у сюжеті.

Суд почався о 10:30. На засіданні присутні прокурор, потерпілі, їх представники, підсудна та її адвокати. На початку засідання суддя Анатолій Савченко ухвалює судово-психологічну експертизу потерпілих. Це потрібно, щоб суд визначив суму моральної шкоди кожного із чотирьох потерпілих, каже адвокат Геннадій Олєйніков. 

Геннадій Олєйніков, адвокат потерпілих

- Потерпілі є батьки, їх батьки, є сестра. Моральна шкода зазначена у сумі триста мільйонів гривень. Тому що так рахують потерпілі: та шкода відповідає в якійсь мірі того, що було втрачено.

Наталія Левченко, потерпіла 

- Дитина отримала важкі травми, несумісні із життям. Вона вбила мою дитину. При цьому у неї не було жодної подряпини.

Суддя приєднав до кримінальної справи документи слідчих експериментів на місці аварії та показів свідків. Прокурор Валентин Болгар зачитує висновок авто технічної експертизи. Її мета - встановити обставини аварії, каже прокурор.

Валентин Болгар, прокурор 

- Саєнко мала технічну можливість запобігти наїзду на велосипедиста та екстреного гальмуванням моменту виникнення небезпеки. Саєнко перевищувала дозволену швидкість у населеному пункті – рівно 50 км/год, то в її діях вбачається невідповідність вимогам пунктів 12 – 4, 12, 9 Б Правил дорожнього руху, які з технічної точки зору знаходяться у зв’язку з причиною виникнення даної пригоди.

Адвокат підсудної Олег Губа каже: за показами Наталії Саєнко, її автомобіль рухався зі швидкістю 50 кілометрів на годину. 

Олег Губа, адвокат підсудної

- Питання швидкості експертами не з'ясовувалось, а було взято з ухвали.

Прокурор Валентин Болгар говорить: за висновками експертизи, 14-річний велосипедист Артем Левченко мав перетинати проїзну частину як пішохід.

Валентин Болгар, прокурор

- Знаходячись на велосипеді, перед виїздом на проїзну частину не переконався у безпеці даного маневру, не надав дорогу автівці, що рухалась по ній, чим створював небезпеку для руху та допустив зіткнення.

Геннадій Олєйніков, адвокат потерпілих

- Ваша честь, я хочу, щоб ви взяли до уваги, що у цій експертизі не зазначено знак «Діти», який попереджав про можливість появи дітей з території розташованого парку. Якщо б цей знак був взятий до уваги експертом, то вина ще б була більш очевидна водія Саєнко.

Богдан Глядик, адвокат підсудної 

- Він знаходиться за межами пішохідних переходів. Тобто, він не перед переходом, де відбулося зіткнення, а за межами.

Олег Губа, адвокат підсудної 

- Ми зараз розглядаємо ДТП, де водій і ще один водій іншого транспортного засобу. Якби Левченко вів цей велосипед у руках, то можна було говорити про те, що обвинувачена повинна була керуватися й вимогами дорожніх знаків і розмітки.

Суд продовжить розгляд справи 20 вересня. Нагадаємо, подія сталася на цьому місці 6-го листопада минулого року на пішохідному переході. Тоді неповнолітній велосипедист Артем Левченко зіткнувся з позашляховиком, яким кермувала полтавка Наталія Саєнко. Після двох місяців коми хлопець помер 7-го січня в обласній лікарні. 

Стрічка новин