«Бюджет участі-2019»

«Бюджет участі 2019». У приміщенні міської ради відбулося засідання робочої групи. Її учасники затвердили список проєктів «Бюджет участі». В цьому році таких – 109. Проте, не всі вони дійдуть до етапу голосування. Кожен з проєктів має пройти експертну комісію.

У приміщенні Полтавської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. Серед головних питань — розгляд звернень авторів проектів, затвердження експертної групи та затвердження управлінь для попереднього розгляду проєктів «Бюджет участі». 

Роман Широких, член робочої групи з питань «Бюджету участі»

- Якщо даний проєкт не заперечує прийнятим програмам генерального плану розвитку, або іншим документам, які прийняті на рівні міської ради, то він має бути. Якщо він суперечить, тоді знову ж таки відповідний відділ звертається до автора проєкту і каже, що ось тут, друзі, ми встановлювати не можемо, тому що тут у нас передбачено щось інше.

Саме тому в цьому році експертна група проводитиме ретельнішу перевірку проєктів. Адже одне зі звернень авторів проєктів, яке розглянули на нараді, – заміна дитячого майданчика на 5 зупинок громадського транспорту. Тобто, люди у минулому році проголосували за дитячий майданчик і він переміг. Проте реалізувати цей проект неможливо. Він не відповідає нормам ДБН.

Олександр Глазов, голова робочої групи з питань «Бюджету участі»

- Експертизу будуть проводити управління, які у майбутньому могли б стати, в разі перемоги, реалізаторами даних проектів для того, щоб визначити, чи земельна ділянка знаходиться в комунальній власності, чи, згідно з нормами ДБН, можливо реалізувати той чи інший проект, чи не дублює проект, поданий громадою програми, які вже фінансуються бюджетними коштами, і інші такі нюанси, які громадяни могли не помітити.

Також на нараді зазначили: за роки роботи програми «Бюджет участі» реалізували приблизно 65% проектів.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста» в Полтаві

- В цілому, якщо взяти по Україні або за міжнародних стандартів, тому що сьогодні «Бюджет участі» відпрацьовується майже в ста країнах світу, 50-60% виконання - це не погано. В Україні таке виконання майже до 150% доходить. Тому говорити про те, що в Полтаві «Бюджет участі» реалізовується неякісно, неможливо.

Згідно з планом робочої групи, експертну оцінку кожного поданого проєкту управління мають надати через півтора місяця. 

Стрічка новин