Україні потрібна енергонезалежність та енергетична безпека

Більше газу власного видобутку - один із головних пріорітетів Уряду. Про це міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив на своїй першій прес-конференції у Києві в Будинку Уряду.

Міністр зазначив: серед пріоритетів - нарощування газу власного видобутку, адже існуючий потенціал використовується недостатньо. За його словами, в Україні рівень видобутку трохи більше 1% від запасів, тоді як загальносвітовий тренд в світі - 4-5%.

Олексій Оржель, міністр енергетики та захисту довкілля України

- Питання по розвитку видобутку - це для нас пріоритет. Ми не використовуємо потенціал. Ми будемо найближчим часом приймати законодавчі ініціативи щодо збільшення видобутку газу. Ми будемо намагатися робити все можливе, щоб на ринку були реформи, інвестиції.

За оцінками експертів, Полтавщина може бути в авангарді розвитку газовидобувної галузі. Адже тільки цього року у нашій області компанія ДТЕК Нафтогаз інвестувала понад 3 мільярда гривень у буріння та нові технології. Свердловини компанії глибиною - понад 5-6 тисяч метрів, а саме на таких глибинах залягають перспективні поклади природного газу. Фахівці підкреслюють: збільшення видобутку вітчизняного газу - це не тільки стратегія країни, це й, насамперед, забезпечення українців комфортом і затишком.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію