Пенсіонер – проти «Ощадбанку»

До нашої редакції звернувся вісімдесятирічний чоловік, обурений тим, що працівники установи знімали із його ощадної книжки щомісячну комісію, не попередивши його самого. В ситуації розбиралася Лариса Шило.

Анатолій Вразко – вкладник «Ощадбанку». Ледь не 50 років користується послугами установи. У травні вирішив «перекинути» кошти з ощадної книжки на банківську картку. 

Анатолій Вразко, пенсіонер

- Я прихожу до них, вона взяла в мене ощадну книжку, подивилася там, каже – ваших грошей немає. Я говорю – як це немає? Ось на книжці було 1214 гривень?

Виявилось, щомісяця банк стягував комісію в розмірі 30 гривень, за обслуговування неактивного поточного рахунку. Говорить – про це його не попередили. 

Анатолій Вразко, пенсіонер

- З великими складнощами вони дали мені отаку роздруківку. Посилання на якийсь там договір, я його не підписував, не бачив. А ощадкнижку взяли – порвали і забрали.

Ми зателефонували на «гарячу лінію» банку, аби дізнатись про умови стягнення коштів. 

- Мене цікавить щомісячна комісійна винагорода за обслуговування неактивного поточного рахунку. Могли б, будь-ласка, пояснити, як це відбувається? 

Ольга, працівниця Контакт-центру «Ощадбанку»

- У випадку, якщо кошти є на рахунку, то списується комісія, якщо коштів на рахунку немає, то списується комісія щомісячна. Якщо, наприклад, коштів на рахунку немає, то ця комісія списуватись не буде. 

Тарифи є у відділенні банку, є на сайті, якщо виникають питання, ви телефонуєте до Контакт-центру, ми Вас інформуємо. 

Пояснюють: якщо на книжці протягом року не було зарахувань чи списань грошей, з 2016 року банком запроваджено цю саму щомісячну комісію. 

Це саме прочитав у листі-відповіді й Анатолій, коли звернувся до обласного управління банку. Також там вказали - оголошення щодо списання винагороди було оприлюднені у відділеннях та на сайті.

Юрист Тарас Захаров говорить - головний документ, на який має посилатись банк, – це договір. 

Тарас Захаров, адвокат

- Не зовсім зрозуміло, яким саме чином особа, яка бажає відкрити рахунок в будь-якому банку, повинна слідкувати за конкретним сайтом, і тому вказане посилання банку, на мою думку, не є таким, що відповідає нормам закону. Тому що розміщення інформації на сайті не є належним повідомленням особі про умови.

Юрист додає: якщо у договорі інформація про комісію не вказана, є сенс звертатись до суду, якщо, звісно, людина готова витрачати кошти на судовий збір та платного адвоката. До того ж у липні цього року Верховний Суд України видав постанову, згідно з якою правила та умови будь-якого банку мають бути зрозумілими та простими для пересічного користувача. 

Стрічка новин