Вчитися по-новому

Усі українські першокласники вчаться вчитися за програмою Нової української школи. Пішов другий рік після її впровадження. Педагоги переконують: такий спосіб викладання дає гарні результати – діти в захваті від занять у формі ігор. Була на уроці в «нушівців» і наша знімальна група.

- Мене звати Нікіта, мене звати Іра, передавайте, Злата.

- Починайте речення зі слів «Мене звати...».

- Мене звати Максим.

Так починається перший урок у першому класі Полтавської гімназії №6. Сьогодні у малечі знайомства. Кожного наступного дня початком занять бдуть так звані «ранкові зустрічі». Вони, як пояснює педагог Валентина Яколенко, проходити будуть на килимку. Дітки кожен по черзі розповідатиме про свій настрій, плани на сьогодні та майбутнє. Кожен урок за програмою Нової української школи має бути в якійсь мірі в ігровій формі. Цей урок – не вийняток. До учнів прийшов герой мультфільму – Рататуй. Він сидів на так званому «кріслі автора». Кожен йому міг щось побажати. 

- Я бажаю, щоб він був безсмертним і все міг знати, що тільки буває і даже занадто.

Як пояснює вчитель початкових класів Валентина Яколенко, зараз – абсолютно нова методика викладання. Тому зараз у педагогів – зовсім інший підхід.

Валентина Яколенко, вчитель 1-В класу Полтавської гімназії №6

- Якщо раніше це, наприклад, вчитель міг більше на уроці розмовляти, а дітки слухали його, склавши ручки, то тепер все навпаки. Якщо взяти цей момент, цей аспект, то тепер діти в групі спростовують якесь твердження, вирішують якусь проблему, проблемне питання, а вчитель уже або погоджується, або направляє його у правильне русло.

За програмою Нової української школи майже на кожному уроці повинні застосовуватися мультимедіа. А також діти обов'язково під час занять мають відпочивати та рухатися.

Такий спосіб навчання до вподоби як педагогам, так і самим учням. Першокласниця Віталіна – у захваті від завдань у формі квесту.

Віталіна Обухова, учениця 1-В класу Полтавської гімназії №6

- Мені сподобалось складати слово «школа».

Валентина Яколенко, вчитель 1-В класу Полтавської гімназії №6

- У діток вцілому позитивне ставлення до цього. Зараз нікого не здивуєш уже старою школою. Щоб зацікавити дітей, треба постійно оновлюватися: показувати щось нове, застосовувати якісь нові технології, і тоді ми будемо мати, звичайно, результат.

Кабінет, в якому навчаються за програмою Нової української школи, поділений на 7 зон. Перед дітками, біля дошки, – зона новин. Збоку – відкриттів та місце для матеріалів. Є ще й зона комунікативна та тиші. Прикрашений кабінет намальованим майже на всю стіну деревом. У захваті від таких змін в освітньому процесі й батьки першачків.

Анна Карпенко, мама першокласниці

- Я, як мати, була дуже приємно вражена, коли побачила такий клас: інтерактивна дошка, такі чудові парти і вчитель. Комплексне ставлення до всього, яке застосовується до діток, не може не радувати батьків.

Яна Тимченко, мама першокласника

- Наскільки я розумію, так як нам припіднесли всю цю інформацію, то має бути дуже продуктивно, дуже цікаво і, я сподіваюся, це дасть свої «плоди».

Як пояснює директорка Полтавської гімназії №6 Полтавської міської ради Світлана Дяченко, у цьому році «нушівці» забезпечені всім повністю.

Світлана Дяченко, директор КЗ «Полтавська гімназія №6 Полтавської міської ради»

- Ми забезпечені повністю всім: інтерактивні дошки, коркові дошки, LEGO і так далі. Дуже багато держава нам дала для наших «нушівців». У цьому році ми набрали 121 учень наших перших класів. Вони вже йдуть за нашими другими класами і вже, звичайно, вони не першопрохідці, але все рівно, це все нове, це все креативне.

У цьому році за парти сіли близько тридцяти тисяч першачків. Усі вони вчаться за програмою Нової української школи. 

Стрічка новин