Вчитися ніколи не пізно

В цьому впевнені в Полтавському університеті економіки і торгівлі. На базі вишу вже третій рік поспіль функціонує Університет третього віку. Це освітній проект, розрахований на людей поважного віку. Які вони, студенти за 55, дізнавалась Юлія Хаврель.

У Полтавському університеті економіки і торгівлі цього дня свято. В актовій залі викладачі та керівництво вишу урочисто посвячують студентів. Проте ці студенти трішечки відрізняються від звичних в нашому уявленні. Вони - люди поважного віку. Наймолодшим - 55 років, найстаршій - 84. Не дивлячись на вік, є й те, що ніяк не відрізняє їх від сімнадцятирічних першокурсників, - це неймовірна жага до знань та невичерпна енергія.

Ніна Козаченко, студентка Університету третього віку

- Як почула про цей Університет, то я з найпершого дня вже прийшла сюди, заяву написала і дуже мені сподобалось. Може не все ми вивчили, може не все ми взяли, але спілкування з такою масою, з такими кураторами, це підвищує свій рівень, це - не лежати на дивані. Мені дуже подобається вираз не університет, а універ, по-новому. І коли мої бабусі сидять біля під'їзду і кажуть «А ти куди пішла?», а я відповідаю, що йду в універ.

Викладачі ж такими студентами не нарадуються. Говорять, мотивувати на навчання їх не потрібно, вони й так все слухають та вчать.

Тетяна Губіна, викладач психології Університету третього віку

- Як особливість можна визначити, що це дуже зацікавлені люди. Це дуже допомагає мені в роботі. Я відчуваю, що те, що я несу, те, про що я розповідаю, це дуже важливо для тих людей, які мене слухають. Річ у тім, що всі ці люди освідчені, але тоді коли вони вчились, психологія практично не викладалась. Для них вона «нова країна», яку вони відкривають з захопленням.

Відкриття Університету третього віку в Полтавському університеті економіки і торгівлі готували упродовж восьми років, керівництво вишу детально вивчало та переймало досвід колег в Україні та за кордоном. Цей проект направлений на залучення людей поважного віку до активного соціального життя, набуття ними нових знань, продовження здорового довголіття. Слухачам пропонуються курси з англійської мови, інформаційно-комунікаційних технологій, психології, здорового способу життя, свідомого споживання, особистісного розвитку, краєзнавства тощо.

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі

- 700 осіб, слухачів Університету третього віку в вересні цього року сядуть за парти, аби продовжити своє особистісне зростання, отримати нові компетентності, навички роботи із сучасними програмними продуктами, якими користуються їхні онуки, діти, рідні, близькі. Тобто, відчувати себе повноцінними членами нашого суспільства. Це, мабуть, основне призначення і місія Університету третього віку - продовжувати активне довголіття наших громадян. Тих, хто своїм досвідом, своєю роботою може принести ще велику користь нашому місту, нашій Україні.

На свято посвяти першокурсників завітала і заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань Світлана Нестуля. Вона говорить, що для неї відкриття такого Університету для людей поважного віку у нашому місті - мрія, яка здійснилася.

Світлана Нестуля, заступник Полтавського міського голови

- Сьогодні зранку я отримала багато смс, але одна була із них така: «Моя мама йде на посвяту. Вона щаслива». Ви розумієте, діти пишуть, діти говорять, що їх батьки йдуть навчатися, і вони щасливі.

Також слухачі Університету в минулому році отримали можливість стажування в Болгарії. Цього року планується продовжувати та розширювати міжнародний досвід.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію