На Полтавщині відбувся фестиваль, присвячений композитору Петру Чайковському

Фото з ФБ-сторінки Валентини Вождаєнко
Фото з ФБ-сторінки Валентини Вождаєнко

Балет, класична музика, козацькі забави, кінне шоу, смаколики та майстер-класи. Все це – на Всеукраїнському фестивалі «Чарівна симфонія козацтва». Провели масштабне дійство в Кременчуцькому районі, у селі Омельник. 

Свято організувала Омельницька об'єднана територіальна громада. Їхня ініціатива перемогла конкурсі «Малі міста – великі враження». На проведення фестивалю за урядовою програмою виділили 700 тисяч гривень і 300 тисяч – із місцевого бюджету. Фестиваль присвячений композитору Петру Чайковському, козацький рід якого походить із Омельника.

Як зазначила голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва, за мету ставили показати, що корені видатних особистостей походять від відомих козацьких родин. На Омельницькій землі працював Володимир Вернадський. Петро Чайковський пішов від місцевого роду Чайок.

«Формат заходу обрали незвичайний, адже на святі люди мають отримати задоволення. Думаю, що нашим гостям він припав до душі. Тут лунає класична музика, яку можна слухати просто неба, за невимушених обставин. І люди повинні отримувати від неї насолоду», – сказала Олександра Шереметьєва.

Просто неба розгорнули кілька локацій. Майстрині проводили майстер-класи з народних промислів. Охочих пригощали варениками, галушками та кулішем. Для любителів фотографуватися облаштували кілька фотозон. На деревах розмістили виставку світлин найвідоміших родин Омельника. А ще для гостей показали шоу на ходулях та кінні змагання. Фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» провели вперше.

Стрічка новин