«Клавка» – новий історичний роман письменниці Марини Гримич

Представила його читачам у Полтавській обласній науковій бібліотеці ім. Котляревського.

«Клавка» – новий роман української письменниці Марини Гримич. Як розповідає авторка, ідея народилася давно. Проте, написала не одразу. Пояснює: час, коли розгортаються події, – сам по собі складний. 

Марина Гримич, письменниця, доктор історичних наук

- У тому середовищі росла і мужніла українська література. І як би ми до неї сьогодні не ставилися, оскільки це радянська література, там були особистості, які до цього часу є класиками, беззаперечними класиками. І от уявити, в яких умовах вони жили і працювали.

Як пояснює письменниця, річ у тім, що Сталін у той час всіляко підтримував письменників. Утім, з іншого боку, «тримав їх на короткому повідку». Робив це для того, щоб вони не сказали якоїсь непотрібної фрази. 

Марина Гримич, письменниця, доктор історичних наук

- Головною героїнею є молода дівчина. Їй 27 років. Вона незаміжня і навіть не збирається виходити заміж, не сподівається, тому що після війни, ви знаєте, женихів не так багато, як хотілося б. Вона працює секретаркою і для неї письменники, як ангели. І тут трапляється так, що вона несподівано потрапляє в «любовний трикутник».

Письменниця переконує: її героїні непросто обрати. Утім, розповідає Марина Гримич, учасники тих подій все ж вийшли з нелегкої етичної ситуації. Проте, кожен по-різному. Юлія Крамарєва вже ознайомилася з романом. Ділиться: читала й інші твори цієї письменниці. Цей, переконує, сподобався найбільше.

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського

- Виписано дуже багато героїв, які взято з життя. Це – літературні реальні персонажі. Тобто, прототипи реальні, але ж, звичайно, вони не фігурують. Є щось вигадане, є те, що справді тоді було. Ну і так само на фоні цього – історія Клавки, доньки ворога народу.

Стрічка новин