Суд арештував майно підозрюваного у замаху на вбивство охоронця кафе «Ботанік»

Таке рішення ухвалила суддя Октябрського райсуду Ганна Андрієнко. На засіданні були присутні прокурор, підсудний та представниця потерпілих. Підсудний заперечив арешт майна й провину не визнав. Адвокат потерпілих назвав суму моральної шкоди. Нагадаємо, подія сталася шостого серпня у Полтаві на вулиці Небесної Сотні. Тоді чоловік вистрелив у голову охоронця кафе Миколи Сусла. На наступний день затримали підозрюваного Віктора Малого, розповів речник поліції області Юрій Сулаєв. Нині травмований охоронець перебуває у нейрохірургічному відділенні Полтавської обласної лікарі. 

Суд почався об 11:30. На засіданні адвокат підозрюваного Світлана Яковенко звернулася  із клопотанням про заборону журналістам висвітлювати справу Віктора Малого. 

Світлана Яковенко, адвокат підозрюваного

- Репортажі багатьох журналістів та ЗМІ ганьблять честь та гідність його сім'ї та приватного життя.

«Якщо у заявника клопотання є якісь відомості про те, що ЗМІ ганьблять честь і гідність вказаної особи – її підзахисного, то вона може звернутися з відповідним позовом до суду»  «Оскільки таких позовів на сьогодні немає, то я вважаю, що дане клопотання є необґрунтованим» 

Суддя відмовила у клопотанні.

Ганна Андрієнко, суддя 

- Вже було дозволено працівникам телеканалів проводити відеозйомку. В інших судових засіданнях вони висвітлювали. Я ці репортажі дивилася й нічого не побачила, щоб щось було висвітлено необ'єктивно.

Далі – клопотання слідчого. Андрій Анзель прохає суд накласти арешт на майно підозрюваного. 

Андрій Анзель, слідчий

- На легковий автомобіль марки ЗАЗ, земельну ділянку, розташовану у селищі Вороніно (місто Полтава). А також на квартиру за адресою місто Полтава, провулок Кустарний,6, яка належить спільній власності Малому Віктору, а також його дружині та дочці.

Суд розгляне клопотання про арешт майна через цивільний позов потерпілих, каже адвокат Галина Марченко. Захистниця потерпілих називає суму компенсації у позові. 

Галина Марченко, адвокат потерпілих 

- Заявлена моральна шкода – мільйон двісті тисяч гривень. Питання моральної шкоди є суб'єктивним. Кожна особа визначає для себе, наскільки вона постраждала внаслідок протиправних дій, вчинених щодо неї. Потім вже на стадії судового слідства, суд вирішує, наскільки обґрунтовані чи необґрунтовані такі вимоги.

Підсудний Віктор Малий – проти арешту майна. 

Віктор Малий, підозрюваний

- Я вважаю, що ця вимога слідчого є безпідставною!

- Чому? 

- А тому що моя вина не доведена! Я є невинним у цьому злочині!

Сестра потерпілого Світлана Кільчевська каже: нині її брат перебуває у нейрохірургічному відділенні обласної лікарні. Жінка пояснює, чому підтримує арешт майна підозрюваного. 

Світлана Кільчевська, представник потерпілих 

- Дуже великі затрати, й у нас може не вистачити коштів. Він у дуже тяжкому стані. Йому вчора зробили операцію. Йому видалили гематому. У нього двостороннє запалення легенів. Він без свідомості, він нічого не розуміє.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя зачитує ухвалу.

Ганна Андрієнко, суддя

- Клопотання слідчого Анзеля про арешт майна задовольнити повністю. Накласти арешт шляхом заборони відчуження та розпорядження на все наявне рухоме та нерухоме майно, яке перебуває у власності Малого Віктора Григоровича 25.09.1956-го року народження.

Суддя Ганна Анрієнко розповіла: ухвалу можна оскаржити в апеляційному суді протягом п’яти діб. Адвокат підсудного Світлана Яковенко відмовилась коментувати, чи оскаржать рішення арештувати майно. 

Нагадаємо, шостого серпня біля кафе «Ботанік» по вулиці Небесної Сотні, що у Полтаві, чоловік вистрелив в охоронця Миколу Сусла. Це відео – із камери спостереження. Підозрюваного затримали на наступний день. Про це розповів речник поліції області Юрій Сулаєв. Це відео зняте восьмого серпня. Тоді підозрюваному Віктору Малому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Нині суд розглядає кримінальну справу за статтею 115 частиною другою - це замах на вбивство. Про це розповіла суддя-спікер Октябрського райсуду Ганна Андрієнко. За її словами, санкція статті передбачає від десяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув'язнення. 

Стрічка новин