У Полтаві на станції переливання крові не вистачає донорів

Це – через відпустки та студентські канікули, каже головний лікар Володимир Рудіков. За його словами, у серпні та липні донори здали крові на 50 літрів менше, ніж у червні.

До станції переливання крові прийшла пенсіонерка Катерина Пономаренко. 

Катерина Пономаренко, мати хворого 

- В мене хворіє син. Зараз знаходиться у третій клінічній лікарні у реанімації. У нього рідкісний діагноз: міастенія (бульварний синдром). Й він потребує донорської крові.

Жінка каже: щоб зібрати донорів, родина звернулася до знайомих з проханням здати кров. 

Катерина Пономаренко, мати хворого 

- Лікар сказав? що потрібно ще вісім донорів, щоб забезпечити плазмою хворого.

Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові

- Якщо цікавить цей конкретний випадок, то він стовідсотково забезпечений. Наскільки я знаю, він знаходиться у третій міській лікарні й на нього брали для переливання свіжозаморожену плазму.

Головний лікар Володимир Рудіков каже: на станції вистачає плазми та еритроцитів. За словами медика, нині є потреба у донорf[, щоб поповнити запаси компонентів крові. 

Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові

- Влітку у період відпусток та канікул студентів, то деякий спад по донорству йде. Якщо ми десь в місяць заготовляємо, наша станція, десь близько трьохсот літрів донорської крові, то, може, серпні-липні – це може бути 250.

Нагадаємо, донорам крові може бути здорова людина віком від 18-ти років та вагою не менше 50-ти кілограм, розповів головний лікар Володимир Рудіков. За його словами, перед здачею крові донор має пройти медичне обстеження.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію