Товари клієнтів «Нової пошти» зникли безслідно

Посилка «в нікуди»... Утім, втратив кошти. І така ситуація – непоодинока. До нас в студію звернулися два полтавці. Вони відправили через «Нову Пошту» до міста Запоріжжя посилки, але ні коштів, ні товару назад не отримали. Пошта мовчить та надсилає відписки, а люди в розпачі. 

Продавав телефон вартістю 14 400 гривень через сайт olx. Відправив у Запоріжжя із зворотнью доставкою. Утім, втратив апарат, та й коштів не отримав. Хлопця звати Дмитро Лебідь. У першій накладній відповідне ім'я і значилося при відправці, але коли прийшов отримувати готівку за товар, то його даних уже не було. Їх ніби-то змінили через додаток пошти у мобільному телефоні, як і статус посилки. Хлопець написав претензію. 

Дмитро Лебідь, ошуканий 

- «Нова Пошта» прислала мені відповідь у відмові на претензію. Ніби-то я сам змінив свої дані у мобільному додатку. «Нова Пошта» не повідомляла мені про зміну даних. Я залишився і без грошей, і без телефону.

У Романа – схожа історія. Теж так само відправлення зі зворотньою доставкою. Утім, схема та сума відправлення – вже інша. Клієнт, до речі, теж із Запоріжжя, відмовився забирати посилку вартістю в 24 тисячі гривень. Тож через декілька днів хлопець пішов на відділення, де його очікувала несподіванка.

Роман Корх, ошуканий

- Приходжу на відділення. Хочу написати заяву на повернення посилки, дівчинка починає шукати по накладній. І вона говорить: «Так ви її забрали». Як забрав? Спочатку шок. А вона продовжує – 28 числа в п'ятницю прийшли, забрали, по документах посилочку.

В обох випадках були й звернення до поліції. У Головному Управління про ситуації знають. Пояснюють: по одній з них навіть відкрите кримінальне провадження.

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- По вказаному факту у поліції відкрито кримінальне провадження частини 1 статті 190 Кримінального Кодексу України - це шахрайство. Наскільки мені відомо, у слідства уже є відео з камер відеоспостереження, безпосередньо з відділення організації, допитані працівники організації. І заявник дуже тісно співпрацює зі слідством. Тривають заходи щодо встановлення особи, яка отримала даний телефон. І триває слідство.

Офіційний запит ми відправили і керівництву «Нової пошти». Там нам порекомендували ознайомитися з порадами, аби користування послугами підприємства було безпечним.

1. Вказуйте в оголошенні повну суму за товар, яку ви хочете отримати на банківську картку. 2. При відправленні товару використовуйте номер експрес-накладної, зазначений в особистому кабінеті торговельного майданчика. 3. Якщо ви зрозуміли, що отримувач, – шахрай, максимально швидко напишіть заяву на повернення вантажу, щоб вантаж не видали одержувачу. 4. Використовуйте найзручніший спосіб – у відділенні, в мобільному додатку чи через «гарячу лінію».

Схожі поради дають і адвокати. 

Тарас Захаров, адвокат

- Не потрібно говорити про об'єкт, який ви відправляєте. Якщо ви відправляєте цінну річ, просіть, щоб оператор відділення її оглянув, у примітках вказав просто, що це телефон марки такої-то, якщо відправляєте у коробці, нехай перепише дані з коробки, якщо ви відправляєте дороговартісну річ, вказуйте її повну вартість. Оператор відділення питає: «на яку суму ви бажаєте застрахувати?». І, якщо ви вкажете усі ці моменти, це допоможе вам якісно захистити свої права.

Одному з клієнтів кошти все таки повернули. Утім, чоловік переконаний: сталося це лише після того, як він звернувся до журналістів, аби ті висвітили цю проблему.

Дмитро Лебідь, ошуканий

- Мені виплатили кошти через дня два-три після того, як журналісти втрутилися у цю справу.

А от Роман Корх ані коштів, ані телефону не побачив.

Роман Корх, ошуканий

- Не отримав я від Нової Пошти нічого: ні компенсації за телефон, і самого телефону я тоже не побачив.

- Що обіцяють?

- Нічого, вони вважають, що вони праві, не збираються компенсувати, сказали, що з їхнього боку не було ніяких порушень.

Чим закінчиться історія Романа Корха, ми розкажемо у наступних випусках «Новин».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію