У Полтаві обговорили необхідність змін до Конституції України в частині децентралізації влади

У Полтавській облраді відбулося засідання «круглого столу», участь в якому взяли голови райрад та ОТГ, представники органів місцевого самоврядування, громадськості, науковці. 

Головні перетворення стосуються майбутнього адміністративно-територіального устрою: в основі будуть громади, які об'єднуватимуться в райони, а ті, в свою чергу, – в регіони. Замість місцевих адміністрацій для здійснення виконавчої влади та контролю за дотриманням законодавства пропонується ввести інститут префектів. Префект – це місцевий орган виконавчої влади, державний службовець, який не належить до політичних посад, не змінюється зі зміною президента чи уряду, не залежить від місцевих політичних еліт. Він наглядає за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування та зупиняє дію незаконних актів ОМС. Тривалі дискусії виникли з приводу термінології та окремих положень. Адже за ними жити країні і громадам. Всі пропозиції направлять на розгляд до Уряду.

Володимир Божко, доктор юридичних наук 

- Зважаючи на те, що в 2014 році розпочався процес децентралізації влади, дійсно назріла потреба на цій стадії змінити текст основного Закону України, адже перспективи для того, щоб проводити далі реформу децентралізації, необхідно змінити деякі норми Конституції України. Тому що практика свідчить, що не всі ОТГ захотіли скористатися можливістю стати об'єднаною. Ті ж громади, які стали об'єднаними для того, щоб використовувати в повній мірі свій потенціал, їм необхідно теж мати підтримку на рівні основного Закону нашої держави.

Стрічка новин