У Полтаві відбувся екологічний воркшоп «Дізнайся, чим дихаєш»

Представники ініціативної групи Save Дніпро провели другий захід в Україні, присвячений екології держави. У стінах коворкінг-центру представили пристрої для вимірювання повітря, тиску, температури.

Антон Юрченко цікавиться екологією останні 5 років. Вважає, що екологія – це те, що дуже важливо для всіх оточуючих. На такому воркшопі вперше. 

Антон Юрченко, учасник воркшопу, еколог

- Гадаю, що цей захід взагалі був би корисним для кожного полтавця, тому що дійсно важливо знати, чим ти дихаєш. 

Завдяки підтримці чеського уряду наразі проходить серія воркшопів в різних містах України по збору обладнання для громадського моніторингу. Тобто, це станції, які вимірюють показники вологості температури та тиску. Перший такий захід провели в Кам’янському, другий – у Полтаві. 

Ілля Рибаков, представник ініціативної групи Save Дніпро

- Це станція, яка вимірює вміст пилу мілкодисперсного, фракції розміром менше 10 мікронів і менше 2,5 мікронів. Ці фракції є одним з найвпливовіших забруднювачів повітря, які впливають на наше здоров’я.

Придбати пристрій може будь-яка людина, яка цікавиться станом забруднення повітря в будь-якому місці. Просто фіксуєте прилад на фасаді будівлі чи на підвіконні, і таким чином долучаєтесь до загальносвітової системи. 

Ірина Черниш, представниця ініціативної групи Save Дніпро

- Це пристрій називається датчик моніторингу громадської системи моніторингу стану забруднення повітря. Ми підписуємо, як сейв Дніпро такий-то. В системі вони так і відображаються.

Для того, аби встановити спеціальний пристрій та змусити його працювати, потрібна лише електроенергія і доступ до вай-фай мережі, куди постійно будуть передаватися дані. Вони агрегуються на save-екоботі – першому екологічному чат-боті в Україні. А ще вони передаються на всі світові, популярні агрегатори-мапи, де також буде відображатися ця інформація.

Ірина Черниш, представниця ініціативної групи Save Дніпро

- Ми в зручному форматі доносимо до людей, які далекі від екологічної проблематики таку інформацію, яка дає змогу просто зараз уберегтися від більш шкідливого впливу забрудненого повітря.

В цьому соціальному проекті людям пропонуються ті елементи за тією вартістю, за якою пристрої закуповуються. Далі їх збирають та розповсюджують по воркшопах. Ви можете придбати за собівартістю такий прилад за 1400 грн.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію