У Пирятині пройшов показ старовинного українського одягу

У Пирятині пройшов показ старовинного українського одягу

У райцентрі вперше на Полтавщині провели показ традиційного українського вбрання «У моди немає часу»..

Про це повідомляє Укрінформ.

«На показі демонстрували старовинні костюми – родинні реліквії жителів Пирятинщини та Чорнухинщини. Глядачі побачили полотняні сорочки, вишиті гладдю та хрестиком, а також костюми, що складаються із сорочки, спідниці та корсетки. Головні убори моделей були різними – це стрічки у дівчаток, віночки - для нареченої, очіпки та хустки заміжніх жінок» - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що старовинний одяг надали моделям жителі сіл, деяким речам - понад 120 років. Можна було побачити, у якому одязі наші прабабусі йшли на жнива, а в якому пекли весільні шишки.

Особливий інтерес глядачів викликала колекція автентичних строїв, презентована етномайстринею з села Бубни Олександрою Герасимовою. Жінка знаходить та відновлює старовинні речі, в тому числі взуття та прикраси. Однак найбільшу зацікавленість присутніх викликав «чубатий» вінок, який вдягали наречені.

Дуже яскравою була демонстрація всеукраїнського проєкту «Нація», учасники якого розшукують, реставрують та популяризують українське автентичне вбрання кінця XIX – початку XX століття (керівник - стиліст Ксенія Малюкова). Також на заході була облаштована фотовиставка цього проєкту.

Стрічка новин