Полтава стане "смарт" містом

Фото Тетяни Лемешко
Фото Тетяни Лемешко

У Полтавській міській раді відбулась прес-конференція щодо впровадження ініціативи «Poltava smart city», яка спрямована на інформатизацію та підвищення рівню комфорту для мешканців міста.

Про це повідомляє Трибуна.

«Poltava smart city» — інформаційна система, яка має стати основою системи муніципального управління з використанням інформаційних технологій, допомогти забезпечити максимально ефективно використовувати інфраструктуру та ресурси міста.  Як зазначають організатори, основною ідеєю проекту є «місто у смартфоні» — перетворення міста на сервіс. Для реалізації програми необхідно зібрати та обробити великі масиви даних у сферах транспорту, благоустрою, ЖКГ, тощо.

—Є такий інструмент як «золотий трикутник партнерства», коли об’єднуються бізнес, влада та неурядовий сектор. Цей інструмент став ефективним у втіленні багатьох успішних ініціатив та реформ в Україні, яскравий приклад — система закупівель Prozorro. Ідентичний зміст ми хочемо закласти в ініціативу «Poltava smart city», яка має об’єднати полтавців, бізнес і міську владу. Підтримка міською владою цієї ініціативи дає нам всі шанси та підстави перетворити Полтаву на сучасне, цифрове, розумне місто, яке використовує інформаційні технології для того, щоб покращувати якість життя містян, — заявив виконавчий директор Інституту аналітики та адвокації Юрій Ромашко.

Технічно, система являтиме собою спеціалізований web-портал відкритих даних та  відповідний додаток для мобільних пристроїв. Кожен з мешканців міста зможе мати свій персональний «кабінет полтавця», через який зможе взаємодіяти з міськими службами  та владою.

Юрій Ромашко виділив 6 основних векторів та сервісів, які теоретично можуть бути запроваджені:

Онлайн карта транспорту, яка дозволить містянам в онлайн режими бачити з якими інтервалами часу на зупинках зупинятиметься міський транспорт.

Онлайн карта проблем міста — система, завдяки якій мешканці міста зможуть оперативно повідомляти про проблемний об’єкт чи ділянку тощо. Місцева ж влада завдяки системі зможе оперативніше отримувати інформацію про проблему та відповідно реагувати.

Надання адмінпослуг в електронному вигляді.

  • Онлайн запис на прийом до лікаря.
  • Запровадження безкоштовних точок доступу до інтернет у публічних місцях та центрі міста.
  • Система оперативного сповіщення громадян про небезпеку тощо.
  • Система націлена не лише на впровадження сервісів, а й на зміну підходів до організації управління містом, політики, використання інфраструктури тощо.

Стрічка новин