Розпочата медреформа повинна тривати, відстрочка означатиме її припинення

Розпочата медреформа повинна тривати, відстрочка означатиме її припинення

Розпочате реформування системи охорони здоров'я має тривати, спроби відстрочити зміни будуть сигналом того, що реформу хочуть "поховати", вважає нардеп Олександра Устинова.

Повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми очікуємо продовження медичної реформи вторинної ланки в 2020 році. Мені дуже хочеться сподіватися, що не буде жодних варіантів відкласти запуск вторинки або всієї реформи ще на два-п'ять років, тому що для нас це буде чітким сигналом, що реформу хочуть "поховати", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Устинової, в найближчому порядку денному реформи повинні бути заплановані зміни на вторинному рівні медичної допомоги, закупівлі через держпідприємство "Медичні закупівлі України" (МОЗ), а також продовження закупівель ліків через міжнародні організації.

"Продовження закупівель через державне підприємство МОЗ разом із продовженням міжнародних закупівель - необхідно використовувати обидва механізми. Про це говорив минулий уряд. МОЗ вже почав працювати і закуповує частину ліків, наразі всі закупівлі вони фізично не зможуть здійснювати. Якщо зараз на невелике держпідприємства повісити всі 40 програм, то вони просто впадуть, і в країні не буде ліків", - сказала вона.

Крім того, Устинова вважає, що "деякі ліки, вакцини або сироватки, доцільніше буде закуповувати через міжнародні організації". Нагадаємо, 1 січня 2020 року всі медичні заклади, де надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за угодами з Національною службою здоров’я України.

Стрічка новин