Суд переніс засідання розгляду справи Геннадія Капканова

Таке рішення суд прийняв через відсутність одного із присяжних. Про це повідомила суддя-спікер Ганна Андрієнко. Нагадаємо, Геннадія Капканова обвинувачують у замаху на вбивство поліцейського. У листопаді 2016-го чоловіка затримали за підозрою у кіберзлочинах. Під час затримання підсудний вистрелив у бік поліцейських. Про це розповів речник обласної поліції Юрій Сулаєв.

Засідання, заплановане на 13:30, почалося із півгодинним запізненням. На суді присутні присяжні, прокурор та підсудний. Адвокат останнього забороняє знімати Геннадія Капканова. Суддя Віталій Микитенко пояснює, що мають розглянути на засіданні.

Віталій Микитенко, суддя Октябрського райсуду Полтави

- Фактично завершили дослідження  всіх доказів обвинувачення, у нас завершились докази захисту, я так розумію. І закінчення судового розгляду.

Суддя Віталій Микитенко каже: на засіданні – неповний склад присяжних.

Віталій Микитенко, суддя Октябрського райсуду Полтави

- З'ясовується думка щодо можливості розгляду справи цими присяжними. Власне, не вистачає одного основного присяжного.

Через відсутність присяжного прокурор Володимир Живило – проти продовження засідання.

Володимир Живило, прокурор Полтавської обласної прокуратури

- Необхідно перенести засідання на іншу дату, визначену судом. І надати запит на місце роботи, щоб з'ясувати, чому вона не з'явилася на судове засідання, щоб у подальшому процесуальних причин для перегляду вироку не було.

Адвокат підсудного Валентина Булгак говорить: присяжна вдруге не з'явилася на засідання. Адвокат звертається з проханням продовжити розгляд справи. 

Валентина Булгак, адвокат підсудного

- Я прошу оголосити перерву й зробити заміну присяжного для надання можливості закінчити розгляд справи й винести вирок.

Адвоката підтримує підсудний Капканов.

Геннадій Капканов, підсудний 

- Я більше трьох місяців провів у тюрмі, без будь-якого просування по справі. Хоча вона вже практично закінчилася. Треба вже провести дебати. Я хочу нарешті почути, що ці присяжні вирішать.

""Після перемовин із присутніми присяжними суд вирішив відкласти засідання. Суддя-спікер Ганна Андрієнко пояснює таке рішення"

Ганна Андрієнко, суддя-спікер Октябрського райсуду Полтави 

- Причини неявки присяжної Назаренко на сьогоднішній день невідомі. Оскільки діє принцип незмінності складу суду, присяжні входять у склад суду у цьому випадку, то на даному етапі неможливо замінити іншим присяжним. Якщо присяжна – основна, Назаренко буде замінена, то розгляд справи буде відбуватися із самого початку.

Суддя-спікер каже: справу Геннадія Капканова Октябрський суд розглядає з 15-го травня минулого року. Прокурор називає обвинувачення.

Володимир Живило, прокурор Полтавської обласної прокуратури

- Геннадій Капканов обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтею 347 ККУ, – це посягання на життя працівника правоохоронних органів при виконанні ним своїх службових обов'язків. Частина перша статті 263 ККУ – це зберігання боєприпасів, і частина четверта статті 358 – це використання завідомо підробного документу. Сама тяжка стаття – це 347: від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Адвокат підсудного Валентина Булгак відмовилася коментувати справу.

Нагадаємо, Геннадія Капканова затримали 30-го листопада 2016-го року. Його підозрювали в організації хакерської мережі, що поширила віруси на майже півмільйона комп'ютерів по всьому світу. Про це повідомив речник обласної поліції Юрій Сулаєв. За його словами, під час затримання Капканов вистрелив у бік поліцейських. Першого грудня 2016-го за рішенням суду Капканова випустили із-підварти, після чого чоловік зник. Його оголосили у міжнародний розшук. Вдруге чоловіка затримали у Києві 25-го лютого минулого року. 

Стрічка новин