29 серпня в Україні вперше відзначають День пам’яті загиблих захисників

Цю дату обрано, бо 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових. Відзначати День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, постановив президент Володимир Зеленський. Полтава не залишилась осторонь. З нагоди Дня пам'яті захисника України на міському цвинтарі поклали квіти до могил загиблих військових.

На міському цвинтарі сьогодні зібрались родичі, побратими та полтавці, аби згадати та вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України. Першими слово взяли військові капелани. Вони провели панахиду та нагадали присутнім, що герої не вмираю. Вони живуть в нашій пам'яті та серцях.

Одна з тих, хто цього дня прийшов на цвинтар, – Джульнара. Тут похований її дядько Роман Василенко. Побратими його називали «Портос», для домашніх же він назавжди залишиться їхнім добрим та чуйним «Ромашкою». Чоловік проходив службу у Маріуполі. Загинув у 32 роки.

Джульнара, племінниця загиблого воїна

- Герой. Він герой. Він змалечку був героєм для всіх нас, таким він і загинув. Він пішов добровольцем, і за 9 днів до закінчення контракту він помер. Він був настільки життєрадісний, в нього ніколи не було ні проблем, нічого негативного. Він просто «Ромашка».

Серед присутніх – і ті, хто пліч-о-пліч стояв з хлопцями під час боїв на Донбасі, – їхні побратими.

Юліан Матвійчук, доброволець батальйону «Азов»

- Так вийшло, що всіх трьох людей, яких я знаю, з них до війни, Цедика, Грицая, Коряка. Всі вони були ідеальні. Це не просто із-за того, що їх не стало, а із-за того, що так і було. Так виходить, що війна реально забирає найкращих.

Завершились урочистості покладанням квітів.

Стрічка новин