100 днів президентства

Чого добився Володимир Зеленський за цей період?

У Києві політичні експерти провели дискусію на цю тему. Перше досягнення, на їх думку, – рішення Володимира Зеленського розпустити парламент і призначити дострокові вибори. Так, за словами учасників конференції, вперше в історії країни пропрезидентська політична сила сформувала одноосібну більшість у новій Верховній Раді. Це дасть можливість Володимиру Зеленському без проблем призначити прем’єра, новий Кабмін і провести через Раду будь-які законопроекти, зазначили фахівці. Зокрема, до досягнень президента за 100 днів зарахували і те, що йому вдалося налагодити особисті зв'язки з ключовими лідерами світу. Розкритикували тільки те, що за цей час він так і не зупинив війну на Сході, не звільнив полонених і не відправив за ґрати корупціонерів. Але тут експерти наголосили: поки у Володимира Зеленського не так багато влади. Відповідно, оцінювати його кроки можна буде з початком роботи нового Парламенту.

Олесь Доній, політичний експерт 

- Я написав вчора невеличкий пост, що слід аналізувати 100 днів в умовах України, не як 100 днів президента, а як 100 днів нової влади, яка відбуватиметься після засідання нової Верховної Ради. І я думаю, що ті, хто зараз критикує недостатність змін, після будуть критикувати їх надмірність.

Олексій Якубін, політолог

- Якщо сумувати все, то особисто для себе Зеленський досягнув багато. Лишається тільки відкрите питання, як він свої суперповноваження використає.

Стрічка новин