Рентна плата – розуміння місцевих проблем

Вже другий рік в Україні діє закон про децентралізацію ренти з видобутку нафти, газу та газоконденсату. Тобто, частина від цього податку залишається в обласному бюджеті та в бюджетах сіл та громад Полтавщини. Це допомогло реалізувати багато важливих соціальних проектів та підвищити рівень життя людей. Приклад - невелика Мачухівська ОТГ, до бюджету якої від відрахувань компанії ДТЕК Нафтогаз щомісяця надходять кошти.

Мачухи – громада у Полтавському районі. З 2018 року село отримує чималі рентні надходження з видобутку газу. Минулого року громада отримала майже 8 мільйонів гривень, що склало третину від річного бюджету ОТГ. Кошти використали з користю. У 2019 році тільки за перші шість місяців - вже більше 4 мільйонів.

Валерій Білокінь, голова Мачухівської ОТГ

- Завдяки закону про рентну плату ми отримуємо значні кошти, щоби наша громада швидше й успішніше розвивалась. Найбільший вклад у розвиток нашої громади здійснює компанія ДТЕК. Завдяки ним в нас створене й комунальне підприємство. Комунальними силами ми намагаємось забезпечити чистоту та порядок. 

Загалом компанія ДТЕК Нафтогаз сплатила понад 50 млн грн з початку року до бюджетів різного рівня Полтавської області. Не лише ОТГ - але й обласний бюджет та сільські ради отримали чималі кошти. У Ковалівці Шишацького району підтвердять: життя у селі стало набагато комфортніше, відколи отримують ренту.

Наталія Нос, Ковалівський сільський голова

- Ще у 2018 році надійшла + рентна плата. Бюджет сільської ради збільшився у декілька разів. Ми мали за попередні роки надходжень до бюджету близько 1,5 млн гривень, а уже у 18 році ми отримали 14 млн грн.  За попередні роки нам вдалося втілити багато соціальних проектів: ремонти дитсадка і амбулаторії, заміна вікон, встановлення станції очистки питної води, проведення водогонів.

Попереду у громад – великі плани. Планують відбудову старих та будівництво нових доріг. Покращать благоустрій сіл та відновлять старі соціальні будівлі. Головне, стверджують голови громад та сіл, це відповідальність компаній та взаєморозуміння з газовидобувниками. ДТЕК Нафтогаз наводять як приклад ефективного партнерства та розуміння до місцевих проблем.

Стрічка новин