У Полтаві вручили премію імені Феодосія Рогового

Її було засновано два роки тому Полтавською облрадою для відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян — за активну громадську позицію, і присуджується до Дня народження нашого земляка, письменника Феодосія Рогового. Урочиста церемонія нагородження лауреатів пройшла в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського. 

Таким музичним уривком розпочалась церемонія нагородження цьогорічних лауреатів премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового.

Віра Мелешко, секретар журі премії імені Феодосія Рогового

- Сьогодні вже друге вручення премії. За положенням, ця премія обов'язково вручається її лауреатам лише і винятково в День народження письменника Феодосія Рогового. Сьогодні ми будемо шанувати трьох лауреатів премії, а всього подало п'ятеро. Причому, якось так поділилось, що були у номінації «Сучасна проза» дві людини, і у номінації «Громадська робота». Відрадно, що географія номінантів і лауреатів розширюється.

Крім географії, премія Феодосія Рогового об'єднала і представників різного покоління. Наймолодшому лауреату –23 роки, а найстаршому – 70. Нею стала Ганна Антипович. Вона поділилася своїми спогадами про Феодосія Рогового, інтерв’ю з яким, датоване 1990-м роком, вміщене в книзі, що здобула нагороду.

Ганна Антипович, лауреат премії імені Феодосія Рогового

- Я не часто бачилася з ним. Тому що, закінчивши Львівський університет, приїхала на роботу в «Комсомольськ Полтавщини» у 72 році, а в 71 році Феодосія, який працював у «Комсомольську Полтавщини», добровільно-примусово послали назад в Устимівку.

Наймолодшим же лауреатом став студент 3 курсу Едуард Крутько. Він – засновник етнографічного музею на Хорольщині та організатор етнофестивалю «Під дідовими липами».

Едуард Крутько, лауреат премії імені Феодосія Рогового

- Все спрямовано на музейну діяльність, збереження, популяризацію української культури. Мені дуже приємно, що такою високою відзнакою мене нагородили і на рівні області, що моя праця була помічена, і такі схвальні відгуки від всіх. Звичайно, я радий. 

Лауреатів нагородили почесними грамотами та сертифікатами на 5 тисяч гривень.

Стрічка новин