Результати встановлених загальнобудинкових лічильників у гуртожитку

Хто винен? Це питання щодня ставлять собі мешканці гуртожитку по вулиці Ціолковського, 53. Місцеві переконані: чималі платіжки за комунальні послуги – це результат встановлених загальнобудинкових лічильників. Люди звинувачують усі служби. Що говорять у комунальних організаціях та чи справді платіжки завищені, з'ясовувала Марина Покшіна.

Любов Калюжна показує нам загальнобудинковий лічильник на газ. Пояснює: його та всі інші поставили ще у 2013 році. Жінка переконує: з того часу платіжки зросли майже у 3 рази.

Любов Калюжна, живе у гуртожитку по вул.Ціолковського, 53

- Нам понаставляли лічильників, і там ми платили помірну суму, у тролейбусному помірну, як тільки нас передали і понаставляли лічильників, відразу піднялася сума у три рази, дуже дорого, там ми платили влітку десь 70-80 грн, а зимою більше за опалення, а туди пішли, відразу 200-300.

 Раніше гуртожиток знаходився на балансі тролейбусного управління. Зараз ним опікується ЖЕО №2. Їх також жінка звинувачує у нечесному розподілі платіжок. Мовляв: не враховуються люди, які житло орендують. Нараховані кошти ділять між прописаними. А, пояснює Любов Калюжна, є кімнати, де живе від 5 до 8 студентів. На воду – також загальнобудинкові лічильники. На гарячу взагалі у мешканців – окрема історія.

Любов Калюжна, живе у гуртожитку по вул.Ціолковського, 53

- Прийшли і поміняли його, коли поміняли, сказали нам, що він був побитий. Нікому не показали, що він був побитий. І поставили другий лічильник. І той другий лічильник став показувати у 10 разів більше. Ясно, які суми тут «поповзли». Та ще й без субсидій. У нас тут борг – майже мільйон.

У «Полтаватеплоенерго» цю інформацію не підтвердили. Начальник служби контролю за збутом теплової енергії Віктор Іванченко пояснив: нарахування здійснюються суворо за показниками. 

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Теплоенерго»

- Споживачам нарахування за послугу централізованого опалення проводяться за показниками вузла комерційного обліку теплоенергії, а за показниками вузла обліку гарячої води споживачам нараховується за гаряче водопостачання.

Спеціаліст переконує: високі платіжки – не через загальнобудинковий лічильник. Проблема в тому, що люди не вміють раціонально користуватися теплом. Аби зберегти його у приміщенні, пояснює Віктор Іванченко, необхідно утеплювати стіни, дахи, горішні та підвальні приміщення, дбайливо ставитися до місць загального користування. 

Що стосується лічильника на воду, нам пояснила начальник служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу» Любов Войтенко: нарахування вони не здійснюють. Це робить балансоутримувач.

Любов Войтенко, начальник служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу»

- Нарахування за показниками загальнобудинкових лічильників, вони не бувають вищими, або нижчими, вони є фактичними. Те, що спожито в цьому будинку мешканцями, це відображено цими обсягами. Як вони розподіляються в даному випадку, за це відповідає балансоутримувач – ЖЕО №2: кількість мешканців, фактичні нормативи споживання в цьому будинку. Це те, за що відповідають балансоутримувачі.

За поясненнями ми звернулися і до заступника начальника ЖЕО №2 Михайла Лукіна. Він пояснив, як вони виставляють рахунки за оплату комунальних послуг.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 

- Ми виставляємо рахунки за плату комунальних послуг, які нам дають комунальні служби. Відповідно: «Водоканал», «Теплоенерго» та «Обленерго». Нараховуються згідно з площею, згідно із займаною площею в кожній кімнаті окремо. Інші послуги ми нараховуємо в залежності від прописаних людей.

Любов Калюжна все ж залишається при своїй думці. Жінка переконана: працівники ЖЕО №2 свого часу їх обманули.

Любов Калюжна, живе у гуртожитку по вул.Ціолковського, 53

- Нас обманули, були збори, коли сказали, що нас будуть передавати на баланс ЖЕО. Нам сказали, що, коли нас передадуть на ЖЕО, так, як і інші люди ті, що у багатоквартирках живуть, у нас будуть індивідуальні договори з кожним надавачем комунальних послуг, але потім нас обманули, бо, коли нас ЖЕО взяв на баланс, він неочікувано заявив, що він є посередником.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію