Професійне ліцензування лікарів

Так називається нова реформа від МОЗу. У Міністерстві охорони здоров'я хочуть створити нові умови для роботи українських лікарів. А саме: запровадити систему професійного ліцензування замість системи атестації. Представники Міністерства побували у 24 областях України, проводили публічні консультації та обговорювали з лікарською спільнотою окремі питання реформи перед написанням відповідного законопроекту. Сьогодні у Києві презентували результати обговорень. Що ж собою передбачає нововведення, і як воно позначиться на самих лікарях та їх пацієнтах – далі у сюжеті. 

Професійне ліцензування – нова система доступу до професії лікаря. Так про реформу МОЗу почала Уляна Супрун.

Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я

- Практика ліцензування існує в більшості країнах світу. Там, щоб мати доступ до цієї професії, треба мати відповідний сертифікат задля забезпечення якості самих лікарів.

Пані Супрун додала: ліцензія забезпечує незалежність лікарю від медзакладів та їх керівників. Адже з її наявністю лікар може працювати сам по собі. Утім, це означає і те, що і відповідальність за якість надання послуг лежатиме тільки на одній особі. Ульяна Супрун запевнила: система ліцензування спонукатиме лікарів постійно підвищувати кваліфікацію. Про процедуру ліцензування розповів заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Олександр Лінчевський, заступник Міністра охорони здоров'я

- Зміст ліцензування я б розклав на три складові. Лікар чи лікарка має працювати у цій сфері. Друге, вони мають набувати професійний розвиток постійно, бо вони тепер є особисто відповідальні за своє професійне вдосконалення. І третє – наявність чи відсутність скарг на професійну діяльність того, хто хоче отримати ліцензію.

Перехідний період у п'ять років. Представники Міністерства запевнили: цього часу достатньо, аби повністю перейти на систему ліцензування. Так всі лікарі мають скласти відповідні іспити. Та щоб сформувати новий законопроект і подати його на голосування, у МОЗі провели спеціальні консультації з лікарями всієї України, головним питанням яких стало створення органу, відповідального за видачу та позбавлення ліцензій. 

Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я

- Поїздка цілою країною, де ми презентували регіональним лікарям нашу концепцію. І, коли вже буде законопроект, то там ми враховуватимемо їх думку щодо позитивних та негативних сторін впливу на фінальний результат.

Запропонована реформа, за словами Уляни Супрун, покращить якість медичної допомоги. Адже відповідний орган, який контролюватиме видачі ліцензій, буде контролювати і якість знань лікарів та їх професіоналізм. В разі порушень медиків позбавлятимуть ліцензій. 

Стрічка новин