100-літній лікар

Столітній ювілей відзначив найстарший викладач Української медичної стоматологічної академії, професор Максим Дудченко. Окрім представників місцевої влади довгожителя вітали й мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Лещенко.

Максим Андрійович і зараз в свої сто звично ходить на роботу до медичної академії по два з половиною кілометри в один бік. Говорить: повсякденна ходьба – найкращий спосіб лікування. А рецепта довголіття як такого немає, просто треба, незважаючи на всі життєві негаразди, залишатися оптимістом.

Максим Дудченко, 100-літній ювіляр

- Запорука довголіття – в оптимізмі, мудрощі, всі радощі та негаразди, я їх особливо не сприймаю, ось 100 років, здавалося. Вони мої, але мені здається, що вони десь там, я живу зі сподіваннями.

Але як лікар зазначає, що, мабуть, головна причина довголіття – таки в спадковості, бо в роду всі: мати, брат, сестра – всі довгожителі. Максим Андрійович народився на Дніпропетровщині, довгий час працював в Казахстані, і ось вже 45 років, як доля пов’язала його з Полтавою. До речі, всі викладачі УМСА, починаючи з ректора, – його вихованці. Всього під його керівництвом випущено понад 15 тисяч лікарів, які працюють майже на всіх континентах. Максим Дудченко досі викладає студентам-медикам 4, 6 курсів, розповідаючи, як справжній лікар повинен працювати з пацієнтом. 

Максим Дудченко, 100-літній ювіляр

- З посмішкою, привітом зустрічати кожного хворого. Після уточнення даних розпитати, на що скаржитеся, після лікар зобов’язаний, це ніде не говорять, розпитати хворого по системі, по шкірі, м’язи, легені, серце.

Максим Дудченко – автор понад 300 різноманітних наукових та методичних робіт, монографій і навчальних посібників. А ще в нього є біографічні спогади, небайдужий він і до історії рідної країни.

Максим Дудченко, 100-літній ювіляр

- Тут торкнувся колективізації, розкуркулення, голодомору, репресій в 36 році.

Від полтавського міськвиконкому та Київського РВК ювіляр отримав почесні нагороди, квіти та подарунки, і, в свою чергу, подарував гостям свої книги.

Стрічка новин