В Художньому музеї відкрилася персональна виставка Івана Новобранця

У Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилася персональна виставка творів заслуженого художника України, відомого кобзаря, бандуриста та лірника Івана Новобранця. Вона присвячена Дню Незалежності України та 80-літтю митця.

Іван Новобранець малює вже понад 50 років, але особливий поштовх для його самобутнього мистецтва стався зі здобуттям Україною незалежності. Тоді й з’явилися такі картини, як «Іван Мазепа», «Дума про голодомор». А 2001-го митець створює полотно, яким гордиться особливо: «До дня проголошення Незалежної України».

Іван Новобранець, заслужений художник України

- Козак Мамай встав із колін, виборов булаву, поборов тоталітарний режим, заколов червоного змія і передає булаву гетьманові. Це така тема.

Це третя персональна виставка в Полтавському Художньому музеї, де представлено 25 картин митця. Іван Новобранець продовжує і плідно розвиває традиції народного малярства Полтавського краю. Створює картини на історичну, передусім, пов’язану з добою Козаччини тематику, портрети, натюрморти та краєвиди, поєднуючи це з власними віршованими рядками дум чи пісень. 

Іван Новобранець, заслужений художник України

- Є картина про Наливайка, там думу я підписав, то моя дума, я її написав. І ноти в мене є. Про Наливайка я шукав всякий матеріал. В Києві був, а так як я народився в Лубенському районі в селі Березоточа, то Солониця біля нас недалеко, де Наливайко табором стояв і де їх там побили.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Він не тільки художник, а ще й етнограф, мало того, що він збирає думи, він їх пише, і за традицією народної української картини, під кожну майже роботу в нього є підписи, де він описує, що зображено. На просто так він себе зобразив й на думі про козака Голоту в образі кобзаря.

Під час урочистостей митця нагородили почесною грамотою виконкому Полтавської міськради. Сам же Іван Новобранець пообіцяв і надалі дарувати нові картини шанувальникам своєї творчості. 

Стрічка новин