На узбережжі Чорного моря обирали президента Студреспубліки

Три студентські дні. Обирали, грали, обговорювали. Так пройшов фінал 21 Всеукраїнської Студентської Республіки. Дійство відбувалося на узбережжі Чорного Моря. Кого обрали президентом, як проходило голосування, чим жила студентська родина увесь цей час, і що ж обговорювали найбільше – у сюжеті нашої знімальної групи.

Тетяна Лемешко, журналіст 

- Новий навчальний рік – новий мер. Студенти обрали свого лідера.

Ним став чернівчанин Владислав Маєр.

Ось уже десятий рік поспіль українські студенти обирають президента свої республіки – Студентської. Це така собі всеукраїнська громадська молодіжна організація. Вона відбувається у форматі мульти-фестивалю. Тобто, кілька суб-фестивалів тривають навколо центральної події — організаційно-діяльнісної гри. Суб-фестивалі проходять в один час і в одному місці.

Цьогорічний, 21 фінал «студки», як між собою називають учасники фестиваль, зібрав молодь на березі Чорного моря. 1000 учасників з усіх куточків України з'їхалися до села Лазурне Херсонської області. Темою найбільшого відкритого майданчика діалогу стала «Суб'єкт модернізації – відповідальність покоління».

Лідер республіканського руху Полтавщини Олег Слизько переконаний, що відповідальність, передусім, починається з колективу. Бо індивідуально великих змін досягти неможливо. Що ж до процесів змін, то пан Олег виділяє три найголовніших фактори.

Олег Слизько, лідер республіканського руху Полтавщини

- Програма модернізації складається з трьох етапів: відновлення нормального життя, щоб люди могли видихнути оці проблеми. Це досягнення максимізації свобод різноманітних. І аж уже тоді – це інновації, хайтек.

Покоління Республіки працювало пліч-о-пліч з різноманітними експертами-інтелектуалами, які проводили факультативи та консультації. Учасники дискутували, презентували свої ідеї, висловлювали думки для покращення роботи свого міста.

Розвивати економіку в Чернівцях планує і новообраний президент Всеукраїнської Студреспубліки Владислав Маєр. Хлопець запевняє: наразі – це важлива складова роботи студентського мера. І, додає, отримати перемогу було досить складно. Адже в Республіці вибори відбувалися, як у справжній державі: з дільницями, комісією та спостерігачами.

Владислав Маєр, новообраний президент Студреспубліки

- Нас підтримали. І найперше, щоб усі починали модернізацію з себе, і давали шанс іншим членам профспілки.

Все, що відбувається на Студреспубліці, потім обов'язково відтворюється у державі. Перевірено двома десятиліттями, запевняють бувалі республіканці. Студенти завжди голосують за. За креативність, ритм і неймовірну енергію. Це були три неймовірно насичені, змістовні і точно не схожі ні на які інші дні.

Учасники республіки впевнені, що рік у своїй імпровізованій державі вони проживуть під надійним керівництвом Владислава Маєра.

Стрічка новин