Незалежній Україні – 28

Сьогодні вся держава святкує День Незалежності. У Полтаві урочистості почалися біля пам'ятника Тарасові Шевченку. Далі полтавці рушили до монументу Загиблим Українським Козакам і до пам'ятника Іванові Мазепі. Як це було, і що таке незалежність полтавців і для полтавців, знає Марина Покшіна.

Ще до початку урочистостей біля пам'ятника Тарасу Шевченку полтавці збираються біля Краєзнавчого музею. Настрій у всіх піднесений. Серед присутніх – Галина Паливода. Жінка ділиться: точно знає, що таке Незалежність.

Галина Паливода, полтавка

- День Незалежності для мене, – насамперед, любов у серці до своєї рідної країни, це воля, надія і віра в майбутнє.

О 9-ій починаються урочистості. Містяни йдуть до пам'ятника з квітами. Квіти до монументу принесла і Алла Бережна. Вона переконує: для неї, як і для всієї країни, це свято дуже важливе.

Алла Бережна, полтавка

- Це – незалежні кордони, це незалежність в економічному плані. Це незалежність в тому, що ми – українці, що бережемо мову, свої традиції, свою віру батьківську. Не все ще виходить, але ми так стараємося і так хочемо. У цей день хочеться низько вклонитися тим, хто зараз на кордоні, хто відстоює нашу справжню Незалежність.

Далі полтавці й очільники міста кладуть до підніжжя пам'ятника Кобзареві квіти. Після цього всі рушають святковою ходою до монументу Загиблим Українським Козакам. Тут хвилиною мовчання згадали усіх полеглих героїв. Далі звучать слова привітання і пісні.

Після цього нагороджують за кращі здобутки в різних номінаціях переможців премії імені Самійла Величка. Серед них – Оксана Бєлявська. Вона відзначена за збереження культурної спадщини Полтавщини.

Оксана Бєлявська, нагороджена премією ім.С.Величка

- Я просто займаюся цим, як науковець, другий десяток років. Ну і, звісно, що культурна спадщина, пам'ятки архітектури – це прямий і безпосередній мій науковий інтерес.

Далі до монументу Загиблим Українським Козакам кладуть квіти й пересічні полтавці. Серед гостей – 4-річна Настя. Дівчинка на свято прийшла з батьками. Переконує: що за привід сьогодні і чому зібралися тут люди – знає.

Настя, полтавка, 4 роки

- Люди збиралися сюди приїхати. Сьогодні – День України.

Далі колона людей рухається до пам'ятника Івану Мазепі. Серед них – переселенка зі Слов'янська Тамара Івасюк. До Полтави вона переїхала в кінці 2015 року. З тих часів, переконує, багато чого зрозуміла. І зараз, зізнається, точно знає, що таке Незалежність.

Тамара Івасюк, переселенка із Слов'янська

- Незалежність – це щасливе дитинство наших дітей. Це можливість нашої молоді себе реалізувати у своїй рідній, демократичній Україні. Це привітні посмішки на обличчях наших пенсіонерів і можливості жити так, як вони хочуть уже на старості років. Незалежність повинна дати крила за спиною кожній людині, яка живе у нашій рідній Україні.

До підніжжя пам'ятника Івану Мазепі також полтавці поклали квіти.

Стрічка новин