У Полтаві утворили гігантський «живий тризуб»

Гігантський «Живий тризуб». Понад 100 осіб сьогодні згуртувалось біля Полтавської ОДА, аби взяти участь у вже традиційному патріотичному флешмобі. Такий захід у Полтаві проводять восьмий рік поспіль. Щороку, за словами організаторів, охочих зробити державний символ – все більше. 

О 12 годині навпроти приміщення Полтавської облдержадміністрації розпочалася патріотична акція на честь Дня Незалежності України — «Живий тризуб». Полтавці прийшли у вишиванках та із національною символікою. Більшість завітали родинами.

Оксана, Максим та Назар Лазаренки, учасники флешмобу «Живий тризуб»

- Ми кожен рік приходимо, це вже традиція. Це свято, яке об'єднує. Дуже позитивне. Є привід вигуляти вишиванки, поспілкуватись з людьми. Ми прийшли всією родиною, з друзями, сусідами. Кожного разу ми приходимо великою компанією. Це вже традиція, мабуть.

А ось Наталя Косенко разом зі своїм сином Дмитром для участі у флешмобі приїхали з Миргорода.

Наталя і Дмитро Косенки, учасники флешмобу «Живий тризуб»

- В минулому році ми були вперше на «Живому тризубі». У нас приємні зміни. Дмитро став студентом Миргородського художнього коледжу. Закінчив перший курс і виявив бажання знову приїхати, щоб відчути оце єднання українське, відновлення традицій, підвищення патріотичності, особливо, серед молоді.

Таку акцію в Полтаві започаткували у 2011 році, прикладом стали міста Західної України. Це був перший такий тризуб на Лівобережній Україні.

Микола Біляєв, співорганізатор заходу

- Починався він, я чітко пам'ятаю цю цифру, 93 людина нас було. Був тризуб значно менший, ніж сьогодні. Коли тільки започатковувася «живий тризуб», ми тоді трохи в інші часи жили. Це були часи президентства Януковича, якщо можна сказати так, підготовка до Майдану, і мета була просвітницька. Для того, щоб тут, а не тільки в Західній Україні, там в Києві, а на території Лівобережної України у Полтавській області, щоб люди бачили, що тут є люди націоналістично-патріотичного спрямування, які гуртуються.

Після утворення фігури учасники заспівали гімн України.

Стрічка новин