Хто в Україні найбільше заробляє

Хто в Україні найбільше заробляє

Середня зарплата в країні з березня 2019 го тримається вище 10 тис. грн. За даними Держстату, в кінці другого кварталу вона склала 10 783 грн (в кінці першого кварталу - 10 237 грн).

Пише Соцпортал

Найвища зарплата виявилася у будівельників: їх дохід за три місяці збільшився на 2350 грн. Трохи менше отримують в транспортно-логістичній сфері. Також в трійці найбільш оплачуваних галузей серед блакитних комірців - виробництво і енергетика.

Рейтинг зарплат у другому кварталі 2019 го

Будівництво - 14 350 грн

Транспорт і логістика - 12 350 грн

Виробництво і енергетика - 10 000 грн

Сільське господарство, агробізнес, лісове господарство - 9850 грн

Домашній персонал - 9 750 грн

Бари і ресторани - 9 100 грн

Роздрібна торгівля, продаж, закупівлі - 8650 грн

Сервіс та побут - 8500 грн

Охорона і безпека - 7500 грн

Експерти порталу констатують, що в будівництві зарплати кожен квартал стабільно підвищуються на 20%, і в третьому ситуація не змінилася. Також на 17% збільшилися оклади в ресторанній сфері.

Також аналітики проаналізували вакансії для українців за кордоном. В середньому за межами країни в цьому кварталі їм пропонували 28 650 грн.

Кого шукають

За другий квартал 2019 го на платформі було розміщено понад 50 тисяч робочих вакансій. Пік пошуку співробітників припав на травень (більше 18 тис. пропозицій), а найбільший дефіцит кадрів спостерігався в торгівлі: майже третина пропозицій про роботу були зосереджені в цій сфері.

Недостачу співробітників відчували також у транспортній (19%) і ресторанної (18%) галузях. Найнижчий попит на початок літа виявився в агросфері.

Рейтинг сфер за кількістю оголошень

Роздрібна торгівля - 31%

Транспорт і логістика - 19%

Бари і ресторани - 18%

Будівництво - 11%

Виробництво і енергетика - 9%

Сервіс та побут - 5%

Домашній персонал - 3%

Охорона і безпека - 3%

Сільське господарство, агробізнес, лісове господарство - 1%

Найбільше пропозицій про роботу - майже 23 тис. - надходило зі столичного регіону. Київ і область втричі випередили Одеську область з 7700 вакансіями. Трохи менше вакантних місць виявилося у Дніпропетровській (7090 вакансій). Також до п'ятірки увійшли Харківська (5189) і Запорізька (4115).

Претенденти активізуються по вівторках

Якщо говорити про активність самих претендентів, найбільше вони проявляють інтерес до пропозицій в будівельній галузі, а також в сфері домашнього персоналу і охорони. Найменше, за даними платформи, українські кандидати проявляють активність і зв'язуються з роботодавцями в категорії "сервіс та побут".

Серед вакансій, які отримали найбільше відгуків, 36% припало на пропозиції віддаленої роботи, а 12% - зі щоденною оплатою праці.

Досить цікава статистика і по днях тижня. Виявилося, що найчастіше з роботодавцями зв'язуються на початку тижня, а пік активності припадає на вівторок. Кінець робочого тижня супроводжується спадом активності, а в неділю, цілком очікувано, відгуків на вакансії найменше.

Стрічка новин