Взимку запрацюють нові будівельні норми для житлових будинків

20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Повідомляє Українське право

Нові будівельні норми опубліковані в інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 8.

Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла. Зокрема, ДБН, дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно.

Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків.

Парцхаладзе нагадав, що з 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків:

відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;

дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель;

введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію