У Києві діти з інвалідністю показали виставу «Чаклунки-дивачки»

У Києві діти з вадами слуху взяли участь у театральній постановці інклюзивного театру. П'єса «Чаклунки-дивачки» об'єднала навколо себе 15 хлопчиків та дівчаток з різних областей України. 18 днів вони готували виставу, презентували її глядачеві, а після – ділилися своїми враженнями з пресою. Зустрічалися з особливими акторами і журналісти «Центрального».

У Києві, у театрі юного глядача, на малій сцені відбулася прем'єра вистави «Чаклунки-дивачки». Казка, на основі якої була постановлена п'єса, за словами авторки, давно відома. Її на сценах своїх театрів, зізнається вона, ставлять майже всі країни СНД. Єдине, додала, для цього проекту дещо змінила сценарій. 

Лана Ра, авторка п'єси

- Головні героїні – 4 відьмочки, які пізнають світ. З багатьма речами вони знайомляться вперше. Дізнаються про те, що хтось не може чути шум моря, вітру. Вони цьому засмучуються і намагаються всілякими методами допомогти в цьому тим, хто цього потребує. У них це виходить.

Це – перша вистава в Україні, у якій задіяли акторів з вадами слуху. Метою, за словами керівника проекту, було показати особливим дітям, що вони мають таланти і повинні їх розкривати, не дивлячись ні на що. 

Ірина Лисенко, керівник проекту «Почути світ!»

- П'ятнадцять дітей були учасниками нашого проекту. Половина з них – з інвалідністю і половина – без. Так, можна сказати, інклюзія в дії. Ми, батьки дітей з інвалідністю, маємо в родинах по двоє дітей. І в нашому інклюзивному театрі було три родини, в яких братики підтримували сестричок на сцені. 

Свою молодшу сестричку на сцені підтримував Борис Лисенко. Він зіграв одну з головних ролей. Каже: спочатку хвилювався, адже досвіду в акторстві не мав, та після прем'єри, зізнається, хоче продовжити це ремесло. Поділився враженнями від співпраці з іншими учасниками проекту. 

Борис Лисенко, учасник вистави

- Співпраця була вдалою. Всі один одного розуміли, незважаючи, з імплантами діти, чи без. Всі були дружні та веселі в нашій компанії.

Керівник проекту Ірина Лисенко додала: у більшості дітей можливість виступити на сцені з'явилася завдяки спеціальним слухопротезуючим пристроями – кохлеарним імплантам. Тому саме його вони зробили символом свого проекту. Вона наголосила: глухота – не вирок, якщо вчасно слухопротезувати дитину.

Стрічка новин