Знані художники – в незвичному амплуа

«Власний мотив» – таку має назву виставка, приурочена до Дня Незалежності України. Її відкрили у Полтавському Художньому музеї. 6 художників представили свої роботи в незвичному амплуа.

Художниця Лада Наконечна намалювала серію робіт «Скорочення». За основу взяла соціально-реалістичну картину 37 року Миколи Бурачека «Дорога до колгоспу», де люди йдуть дорогою, несучи традиційну конструкцію, яка здавна була в Україні, але в 37 році відповідала іншим цілям. Жінці було цікаво, що саме зображено, й чому в цьому році така емоційна картина безтурботного проходу людей в яскравому одязі до колгоспу. Це графічна техніка. Хоч і взяла живописну картину, проте перевела в чорно-білу палітру для того, щоб звернути увагу на роботу, як на документ.

Лада Наконечна, художниця

- Наприклад, якщо картина ідеологічна, й там представляють певні ідеї, і ми дуже сильно можемо піддатися її впливу, як глядачі. І от для мене було важливо зробити виявлення цієї площини картини.

Микита Кадан займається малюванням 20 років. Його робота «Різанина» складається з 2-х елементів: вільної копії класичної картини Ежена Делакруа «Різанина на Хіосі» та фотографії польського фотографа Борда Гатвіка.

Микита Кадан, художник

- Трупи та краєвид рідної землі – це таке очевидне поєднання. Бо рідна земля – це завжди якоюсь мірою гора трупів. Мене зацікавила сама ідея краєвиду, наскільки він є не автентичним, але завжди пропущеним для нас через певні лінзи.

Проект здійснений у межах мистецької резиденції «Великий Перевіз», створеної у 2010 році художниками Тамарою та Олександром Бабаками на Полтавщині. Задумом такої майстерні став індивідуальний простір для художників з різними засобами вираження. Враження відвідувачів розділилися. Хтось не задумувався й не зрозумів, що хотів донести автор, інші, навпаки, із захопленням розглядали картини. 

Іван, відвідувач виставки

- Так, неординарні такі твори. Ось приклад книжки із скульптурою має загострений кінець. Але мої слова поверхневі, бо я не задумувався над картиною.

Микола Підгорний, відвідувач виставки

- Мені подобається дуже, тому що виставка, якщо говорити про моє перше враження, така легка, спокійна. А от коли починаю передивлятись безпосередньо не кожну роботу, вже там багато різних цікавих прийомів закладено.

Стрічка новин