«Літопис Української державності. Мовою документів»

Під такою назвою у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася документальна виставка, приурочена до 28-ї річниці Незалежності України.

На ній представлені 50 документів різних історичних періодів: від Української революції 1917-21 років до сьогодення з Центрального державного архіву вищих органів влади та кінофотофоноархіву, Державного архіву Полтавської області. На стендах у трьох розділах представлені періоди становлення нашої державності, процеси політичного, національного, духовного відродження в Україні та  Полтавщині. 

Тарас Пустовіт, заст. директора Державного архіву Полтавської області

- Хотіли показати, що навіть під час жорстких тоталітарних систем прагнення українського народу до державності, вони все одно були, тільки в різних формах: партизанської збройної боротьби, національних рухів, організації українських націоналістів. Тут можна побачити світлини про те, як встановлювався національний прапор в Полтаві, про візити Патріарха Мстислава до Полтави.

Державотворчі процеси в Україні тривають, тож на виставці можна побачити розвиток конституційного процесу на Полтавщині, події Помаранчевої революції і Революції Гідності, процеси декомунізації, участь наших краян у війні на Донбасі.

Стрічка новин