На Полтавщині зареєстрували 5 спалахів гострих кишкових інфекцій

На Полтавщині зареєстрували 5 спалахів гострих кишкових інфекцій

Впродовж літнього періоду 2019 року санітарно-епідеміологічна ситуація на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння залишається складною.

Йдеться у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

За 6 місяців 2019 року в Полтавській області зареєстровано 1609 випадки гострих кишкових інфекцій. Захворюваність в Полтавській області  вище, ніж в Україні, область на 5-му місці. На протязі літнього періоду відмічається зростання захворюваності на вірусний гепатит А у м. Полтаві, Полтавському та Миргородському районах.

На сьогодні в області зареєстровано 5 спалахів гострих кишкових інфекцій:

-  м. Полтава – дошкільний навчальний заклад № 36 «Школа здоров ‘я»

-  м. Кременчук – дошкільний навчальний заклад № 60

-  Диканський район – дошкільний навчальний заклад № 4 «Теремок»

-  Гадяцький район – ТОВ «Бейкень Енергетика Україна»

-  Зіньківський район – під час святкування дня села у с. Миколаївка

Всього постраждало 26 осіб, з них 11 дітей. За етіологічним фактором  4 спалахи викликані вірусами (рота-, норовірусами), 1 – збудником сальмонельозу.

У поточному році в Полтавській області зареєстровано 2 випадки захворювань на ботулізм, постраждали 3 особи у Зіньківському районі. Перший випадок захворювання зареєстрований у с.  Отрадівка Зіньківського району, всього захворіло  2 особи. Захворювання пов’язане  із вживанням в їжу м’ясної консерви домашнього приготування. Другий випадок зареєстрований у мешканця у с. Манилівка. Хворий пов’язує своє захворювання із вживанням рибних консервів промислового виготовлення, придбаних у місцевому магазині с. Шилівка Зіньківського району.

За 7 місяців поточного року в Україні  працівники Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 97 спалахів гострих  кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1192 осіб, з них 691 дитина (58%).

Стрічка новин