Нові комунальні тарифи

На які комунальні платіжки очікувати українцям в опалювальний сезон та які фактори впливають на ціноутворення. Над цим питанням сьогодні дискутували експерти з питань енергетики під час прес-конференції в столичному прес-центрі. 

На сторінці «Нафтогаз України» у Фейсбуці зявилася публікація з інформацією про акцію для споживачів. Придбати газ у вересні за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону. 

Обумовили пропозицію тим, що простіше зробити свій газовий запас на зиму за фіксованою літньою ціною та зекономити на різниці цін взимку. Акція зацікавила експертів в галузі енергентики. Вони зібрали на цю тему прес-конференцію. 

Валентин Землянський, ексначальник Управління зі зв'язків із громадськістю НАК «Нафтогаз України»

- Перше риторичне питання: з чого пан Коболев став так проявляти увагу до споживачів? Це питання більш всього політичне. Більш усього це обумовлене тим, що перспективи його у кріслі стали туманними.Таким чином, він хоче отримати якісь позитивні аргументи в свій бік зі сторони нової влади. Питання друге: чому він не влаштовував такі акції у минулому році. Ні для кого не є секретом те, що НАК «Нафтогаз» купував газ і закачував його у хранилище літом по нижчим цінам, зимою продавав його дорожче.

Валентин Землянський висловив свою думку і щодо нормативно-правового урегулювання цієї акції. А саме: задався питанням, чи буде розрахована вона на підприємства комунальної енергетики. 

Валентин Землянський, ексначальник Управління зі зв'язків із громадськістю НАК «Нафтогаз України»

- На сьогодні тарифи для «Теплокомуненерго» на тепло та гарячу воду розраховані по ціні газу по ціні 8500 грн. Чи буде встановлена така сама льготна ціна для підприємств комунальної енергетики? Видати таку постанову для Кабміну не є проблемою. Про фінансову компенсацію вони домовляться з «Нафтогазом». Врегулюють це, наприклад, послабленням податків. Але це буде говорити про те, що в поточному опалювальному сезоні, якщо базова ціна складатиме 6 500 грн. за тисячу кубічних метрів, це на 2 тисячі менше, ніж та ціна газу, по якій розраховані тарифи на минулий та на поточний сезон відповідно.

За припущеннями експерта, можна було б перерахувати та зробити постанову з новими тарифами для ліцензіатів, що надало б можливість місцевим органам влади також переглянути тарифи для підприємств комунальної енергетики. Інший експерт загалом оцінив ініціативу НАК «Нафтогазу», як вигідну пропозицію.

Генадій Рябцев, експерт з питань енергетики

- Форвардні угоди – це нормальна практика. Коли ви платите за щось, що отримуєте потім. Цілком можливо закупити те, що коштує на сьогодні дешевше, щоб потім, коли всі будуть купувати по новій ціні, зекономити.

Та пан Генадій додав: є питання, які його турбують. А саме: доля споживачів, які використовують газ в побуті. 

Генадій Рябцев, експерт з питань енергетики

- Інтерес «Нафтогазу» до цього сегменту ринку на поверхні. Адже в роздрібному сегменті він представлений лише на Кіровоградщині. В інших регіонах суб'єкти господарювання, що займаються розподілом природного газу, є приватними компаніями. І особисто я не бачу жодного інтересу у цих приватних компаній до підпису угод з домогосподарствами по продажу газу за дешевшими цінами.

Підсумком експертного обговорення стало припущення, що повна картина щодо тарифоутворення поточного опалювального сезону, буде відома з формуванням нового уряду.

Стрічка новин