У Карлівському районі аграрії боряться з амброзією

Вбивчі рослини. Так називають амброзію аграрії. Саме врожаю, переконують вони, ці рослини завдають шкоди. У селі Максимівці Карлівського району на полях працівники СТОВ «Світоч» б'ють на сполох. Пояснюють це тим, що площі амброзії в цьому році величезні. Що роблять аграрії, аби зберегти здоров'я людей та не залишитися без урожаю, знає Марина Покшіна.

Ось такий вигляд має одне з полів у Карлівському районі. На ньому, окрім кукурудзи, – безліч кущів амброзії. Ці насадження межують прямісінько з рослинами, які посадили працівники СТОВ «Світоч». На їхніх ділянках все чисто. Боряться з бур'яном, пояснює підприємець Василь Кириченко, не лише, аби зберегти якість врожаю. Головна мета, переконує аграрій, – не допустити шкоди для здоров'я людей. Бо, говорить він, ці рослини надзвичайно алергічні. А це значить, переконує Василь Кириченко, добросовісні аграрії повинні навчитися боротися з амброзією.

Василь Кириченко, генеральний директор СТОВ «Світоч»

- Стараємося працювати і повністю вкладаємо себе у цю роботу. Нам потрібен урожай. Коли в нас буде врожай, то наші люди будуть отримувати хорошу, гідну зарплату. І ми від цього будемо відштовхуватися і ще краще намагатися працювати. Працюємо, використовуючи новітні технології, вивчаючи їх і не зупиняючись ні на чому. Людина скільки не живе, повинна навчатися.

Їдемо по полях у селі Максимівці. З одного боку вже виоране поле після прибраної пшениці, з іншого – посадка. Тут майже немає бур'янів. Василь Кириченко пояснює: не стали трактором близько під'їжджати до стовбурів, аби не пошкодити їх та техніку. У такій місцевості, пояснює чоловік, здебільшого рвуть непотрібні рослини руками. Переконує: якщо цього робити не будуть, то насіння долетить до їхнього поля. А це значить, що тоді постраждає майбутній урожай. 

А це вже інша ділянка. Тут достигли соняхи. На ній і сьогодні працює трактор. Він скошує бур'ян, серед нього – і амброзія. Підтверджує неабияку шкоду для здоров'я і головний агроном СТОВ «Світоч» Іван Гришко.

Іван Гришко, головний агроном СТОВ «Світоч»

- Пройти по ній босоніж чи торкнутися якоюсь іншою частиною тіла, виникають язви, гнійники і тому подібне. Тоді людина хворіє. Це все відображається, як-то кажуть, і на виробництві, беруть лікарняні. Ну а боремося ми всіма доступними методами: хімічними методами боримося, амброзія, вона ж розтягнута у своїй вегетації.

Покосили всю траву і біля Максимівського навчально-виховного комплексу. Там, за словами аграрія, також є амброзія. 

Василь Кириченко, генеральний директор СТОВ «Світоч»

- Ми стараємося її знищувати, косити, переорювати, передрібнювати, не давати їй викидати, так сказати, насіння. Але насіння, за моєю інформацією, може зберігатися в землі 40 років. Це страшенний термін.

Косити амброзію за літо доводиться 3-4 рази. Утім, переконує Василь Кириченко, якщо їх сусіди цього не зроблять, то результат вражаючим не буде.

Стрічка новин