В музеї авіації і космонавтики – чергова фотовиставка військового кореспондента

«Миті Незалежності». Під такою назвою у Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрилася чергова персональна фотовиставка військового кореспондента, підполковника Володимира Лазарєва. Її наш земляк присвятив найголовнішому державному святу нашої країни - Дню Незалежності. За словами організаторів, мета виставки - показати героїку та звитягу захисників вітчизни, донести до свідомості всього суспільства, що боротьба за Незалежність - справа кожного громадянина.

В музеї представлено двадцять авторських світлин, зроблених у період з 2015 по початок 2019 року. На них крізь об’єктив фотокамери відображено повсякденне життя наших бійців, які вже шостий рік поспіль виборюють цілісність рідної держави. Це й відновлені школи Донбасу, вшанування ветеранів Другої світової війни, концерти на передовій, усміхнені обличчя військових.  

Владлен Орлов, провідний науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики 

- Основне прагнення нашого колеги – продемонструвати, що війна – не лише смерть, кров, руйнування, знищення, а й потрібно чітко продемонструвати, що навіть на лінії розмежування можуть бути шлюби, відзначення важливих державних свят. Тобто, життя не зникає.

На світлинах – Авдіївка, Гнутове, Зайцеве, Кримське, Лебединське, Майорське, Маріуполь, Сартана, Северодонецьк, Щастя та чимало інших місць, де відбувалися жорстокі бойові дії. Географія вражає, тобто, від Станиці Луганської до вщент зруйнованого Широкіного на узбережжі Азовського моря.

Це вже шоста виставка військового кореспондента, і, як і минулого року, під час презентації Володимир Лазарєв – знову на передовій, в зоні бойових дій. Тож з ним довелося поспілкуватися телефоном. Автор розповів, що йому найбільше до вподоби усміхнені обличчя українських хлопців та дівчат.

Володимир Лазарєв, військовий кореспондент

- Навіть не військові, цивільні люди, які живуть на Донеччині, тим самим стверджуючи, що Донбас – це Україна, і якщо вони посміхаються, значить, ми обов'язково переможемо.

Російсько-українська війна на Сході України триває. З різною інтенсивністю, яка непорівнювана з бойовими діями 2014-2015 років, але вона не зникла з мапи України та світу. Наші збройні Сили міцно тримають рубежі. І військовий фотокор пообіцяв повернутися з новими світлинами.

Стрічка новин