В Україні почали діяти нові штрафи за нерозмитнені авто

В Україні почали діяти нові штрафи за нерозмитнені авто

З 22 серпня вступили в дію нові штрафні санкції за порушення під час переміщення транспортних засобів.

Про це повідомляє UATV із посиланням на прес-службу Державної фіскальної служби.

Зазначається, що до цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією мали змогу оформити свої автівки й уникнути таких штрафів. Саме з цієї метою і було відтерміновано до серпня запровадження посиленої адміністративної відповідальності за порушення при ввезенні транспортних засобів. 

“Загалом із 23 лютого цього року, коли закінчився пільговий період щодо застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення автівок, по 18 серпня 2019 року було оформлено 107,6 тис. транспортних засобів, за які сплачено майже 7,7 млрд грн. З цієї кількості майже 3,9 тис. – це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За їхнє оформлення сплачено 339 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.

У ДФС нагадали, що за новими правилами у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ, розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або відбудеться конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і за перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу становитиме 85 тис. грн, понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. грн або конфіскація.

Стрічка новин