Кобеляцький велосипедист проїхав 2200 кілометрів

Кобеляцький велосипедист проїхав 2200 кілометрів

Як проїхати на двоколісному за 22 дні, читайте в матеріалі.

Веломандрівник на власному досвіді доводить, що це під силу зробити звичайній людині.

Для переважної більшості читачів, які побачать цей заголовок, цифра здасться майже нереальною. Навіть у такому невеликому містечку, як Кобеляки, жителі лінуються зайвий раз пройти кілька кілометрів або здолати відстань на велосипеді. Цей факт підтверджують численні водії таксі, які працюють у райцентрі. Адже з їхніх слів, нерідко доводиться привозити кобелячанам пачку сигарет або батон. Та й автомобілістів у містечку теж вистачає.

Для кобелячанина Віктора Валявського поїздка на велосипеді в Полтаву чи Горішні Плавні — це буденна річ. У свій час він об’їздив усю Полтавщину. А коли ознайомився з усіма місцевими пам’ятками, почав розширювати географію велоподорожей. Він побував у Грем’ячі та Чопі, найпівнічнішій та західній точках України, відвідав Дністровський каньйон і тричі бував у Карпатах. Під час останньої поїздки Віктор піднявся на Чорногірський хребет.

Устигнути за 22 дні. Рівно за стільки часу веломандрівник запланував проїхати більше 2000 кілометрів. За його підрахунками, у день він мав долати не менше 120 кілометрів. Це враховуючи, що Віктор проїхав чимало міст, у тому числі й Київ, Дністровський каньйон та піднявся на три кількакілометрові гори. Рекордними стали 1‑й і 19-й дні поїдки, адже чоловік проїхав 156 і 155 кілометрів відповідно.

"Виїхав 15 липня. У поїздці користувався паперовими картами 90‑х років і запитував дорогу в місцевих. Через жахливі дороги доводилось кілька разів змінювати маршрут, — говорить Валявський. — Із собою взяв троє штанів, сорочку, светр, куртку і три пари взуття, адже в горах бував уже раніше і знаю, наскільки там холодно вночі. Палатка мене підвела в дорозі. Я придбав бюджетний варіант і дуже пошкодував, адже під сильний дощ потрапляв чотири рази і захисту від неї не було. Майже постійно готував собі їсти на вогнищі. Із продуктів купував каші і консерви, кілька разів  — ковбасу. На всю поїздку витратив 3000 гривень".

Зі слів веломандрівника, складною була і ночівля, так як він спить виключно в палатці, щоб зекономити кошти. І обирає для цього щоразу природну місцевість, подалі від автомобільного шуму і людського галасу. Не завжди вдавалося знайти зручне місце. Спав у основному по три-чотири години. У Чернівецькій області навіть натрапив на прикордонників, коли зупинився перепочити. Та, перевіривши документи, військові дозволили Валявському заночувати в прикордонній смузі.

Підкорив три гори. Діставшись до хребта Чорногора, чоловік спершу піднімався вверх із велосипедом, який разом із усіма речами важив більше 30 кілограмів.

"Мені складно було тягти із собою транспорт, тому вирішив залишити його. Та на ніч щоразу повертався. Усього в горах я пробув три дні і ночував на висоті 1600 метрів над рівнем моря. За цей час відвідав вершини Ребра (2001 метр), Бребенскул (2035) і Гутин Томнатик (2016). На Чорну Гору не піднявся, так як сильно розболілось серце. Напевно, далась взнаки виснажлива 1000‑кілометрова поїздка і майже безсонні ночі. Уже коли спускався, місцеві розповіли, що до Чорної Гори є прохідна дорога. Та я вирішив зупинитись на досягнутому", — продовжує веломандрівник.

Дорогою додому Валявський оглянув Кременецькі гори, відвідав Кременець, Острог. Частково проїхав Рівненською і Житомирською областями. Усього за час подорожі Віктор проїхав 2206 кілометрів, таким чином установивши власний рекорд. У минулому році під час поїздки на Чоп дистанція склала 2201 кілометр. Фінішував у Кобеляках 5 серпня. До речі, їздить чоловік на спортивному велосипеді китайського виробництва. Чоловік наголосив, що в поїздці транспорт його не підводив. Він не пробив жодного колеса, хоча на такій дистанції зазвичай стається кілька пробоїн.

На Півдні і Сході ще не бував. Хоча Віктору Валявському вже 53 роки, та полишати веломандрівки він не збирається. Чоловік жалкує, що не піднявся на Чорну Гору і не відкидає повторну поїздку в Карпати. При цьому мандрівник говорить, що треба з’їздити велосипедом на Схід і Південь України.

Стрічка новин